Három hét múlva kellene elkészülnie annak a megoldási javaslatnak, amely azoknak a polgároknak jelentene némi reményt, akik svájci frank alapú lakásvásárlási és építési hitelt vettek fel – jelentette be ma Jorgovanka Tabaković, a Szerb Nemzeti Bank kormányzója.
„A javaslat nem érinti majd azokat a polgárokat, akik frank alapú hitelt vettek fel a második vagy további lakásokra, hanem lesz egy szociális határ, s a javaslat főként az átlagos, négytagú családokat érinti majd” – magyarázta Tabaković mai sajtótájékoztatóján.
A jegybank kormányzója hangsúlyozta, szociálisan felelős megoldást fognak találni, és türelmet kért a polgároktól, míg megtalálják a megfelelő megoldást, mert – mint fogalmazott – „inkább jobb, mint gyors megoldást akarnak találni”, s – tette hozzá – a megoldásnak fenntarthatónak is kell lennie – tudósít a Tanjug.
– Senkit sem fogunk az alkotmánnyal ellentétben álló helyzetbe hozni, s nem fogunk egyik valutához kötődő hitelest sem jogtalan előnyhöz juttatni” – fejtette ki Tabaković, és hozzátette, a javaslat meghozatala előtt még egy konzultációt tartanak a bankokkal, lévén, hogy – mint mondta – nem szeretne abba helyzetbe kerülni, hogy később mindenért a központi bankot okolják.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




