





A Lokomotiv Moszkva edzője lesz a nyári labdarúgó Európa-bajnokság után Slaven Bilić (képünkön), aki múlt csütörtökön jelentette be, hogy a kontinenstornát követően távozik a horvát válogatott szövetségi kapitányi posztjáról.
Az orosz élvonalban szereplő fővárosi klub hétfőn közölte a 43 esztendős szakvezető szerződtetését. Bilić három évre írt alá a bajnokságban most hetedikként zárt, s így az Európa Liga-szereplésről lemaradt gárdához. "Boldog vagyok, hogy egy ilyen nagynevű szakembert sikerült szerződtetnünk" - mondta Olga Szmorodszkaja, a Lokomotiv elnöke. "Bilić Európa egyik legjobb edzője, és leigazolásához többek között az angol élvonalban szereplő klubokénál is kedvezőbb ajánlatot kellett tennünk."
Bilić játékosként 2001-ben vonult vissza, majd a Hajduk Splitet irányította, 2006-ban pedig a horvát válogatott szövetségi kapitánya lett. A nemzeti csapattal a 2008-as Eb-n a negyeddöntőig jutott, a 2010-es világbajnokságra ugyanakkor nem sikerült kijuttatnia a gárdát.
A június 8-án kezdődő, lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokságon a horvátok a címvédő Spanyolországgal, valamint Olaszországgal és Írországgal szerepelnek azonos csoportban.
A niši rendőrség bűnvádi feljelentést tett a helyi Josip Kolumbo Asztaliteniszklub elnöke, a niši illetőségű Dušan P. (63) ellen, aki azzal gyanúsítanak, hogy a várostól... >>
A szlovákok fele ellene van annak, hogy a 2022-es, a lengyelekkel közösen tervezett téli olimpiát a tátrai nemzeti parkokban rendezzék meg - derült ki egy friss... >>
A labdarúgó Bajnokok Ligája 2015-ös fináléját a berlini Olimpiai Stadionban rendezik. A döntő helyszínéről csütörtökön határozott az Európa Labdarúgó Szövetség... >>