GazdaságKultúraMagazinTudományKözleményekKéptárSportOlvasók rovataImpresszumMarketing
2012. július 27. [15:11]

Az új kormány letette az esküt

Az új kormány letette az esküt

Szerbiának mától új kormánya van, élén Ivica Dačićtyal. A kormányra 142 parlamenti képviselő szavazott, 72-en voltak ellene, 26 képviselő pedig nem jelent meg az ülésen.
Nebojša Stefanović házelnök javaslatára a szavazás nyilvános volt, egyenként szólították fel a képviselőket.
Megválasztásukat követően a kormányfő és a miniszterek letették az esküt, amelyben hűséget fogadtak Szerbiának, fogadalmat tettek, hogy tiszteletben tartják az alkotmányt és a törvényeket, munkájukat odaadóan és lelkiismeretesen végzik, valamint megőrzik Koszovót Szerbián belül.
Miután a kormánytagok kézjegyükkel látták el az eskü szövegét, felcsendült a szerb himnusz, s ezzel az ülés be is fejeződött.
A kormány megválasztásán illetve az ünnepélyes eskütételen megjelentek a diplomáciai kar, a vallási közösségek képviselői és más vendégek.
Az új kormány ezekben a percekben meg is kezdte első ülését. (B92, Tanjug)



2013. május 18. [17:07]

Sikerül megegyezésre jutni, miszerint Szerbia nem akadályozza meg, hogy Koszovó nemzetközi telefonos előhívószámot kapjon – jelentette be Edita Tahiri, a... >>

2013. május 18. [12:23]

Ma reggel őrizetbe vettek nyolc személyt, akiket a Galenika gyógyszergyárban történt visszaélésekkel gyanúsítanak. Az előállítottak között van a Galenika egykori... >>

2013. május 18. [11:01]

Vihar söpört végig péntek délután Belgrádon, a szerb főváros egyes részeiben mogyoró méretű, sőt tojás nagyságú jég is esett.A Köztársasági Meteorológiai Intézet (RMHZ)... >>



1 euró 110.64 dinár
1 dollár 85.98 dinár
100 forint 37.91 dinár
100 dinár 263.76 forint
Nemzeti Regiszter
Az egyszerűsített honosítási eljárás logója
Heti kérdés
Melyik autonómiát tartja fontosabbnak?
Vajdaság tartomány autonómiáját.
A magyar autonómiát.
Mindkettő fontos. Egyik nem zárja ki a másikat.
Nincs szükség autonómiára.

A korábbi szavazásokat itt tekintheti meg!

...stop!

Az 1980-as moszkvai olimpián a magyarok megverik az oroszokat. Másnap távirat érkezik a Kremlből:
Gratulálunk győzelmükhöz stop. Egyenrangú ellenfelek voltak stop. Kőolaj stop. Földgáz stop.

Vajdaság Ma forditói szolgáltatása