GazdaságKultúraMagazinTudományKözleményekKéptárSportOlvasók rovataImpresszumMarketing
2012. augusztus 31. [23:19]

A radikálisok feljelentették Nikolićot, hogy diplomáját nem törvényesen szerezte

A radikálisok feljelentették Nikolićot, hogy diplomáját nem törvényesen szerezte

A Szerb Radikális Párt (SRS) feljelentést tett Tomislav Nikolić szerb elnök és több ismeretlen személy ellen azzal a gyanúval, hogy az elnök egyetemi diplomáját nem a törvényes keretek között szerezte, jelentette ki Nemanja ©arović.
©arović elmondta, ismeretlen személyek ellen feljelentést tettek a kamenicai Management Kar, az újvidéki Közgazdasági és Mérnöki Menagement Kar, a tartományi oktatási titkárság és a köztársasági tanfelügyelőség ellen, írja a Dnevnik.
"Megpróbáltuk megállapítani, mikor végezte egyetemi stúdiumait Nikolić, hiszen közülünk senkinek - pedig 2004 és 2008 között közeli munkatársai voltunk - nem említette, hogy egyetemi tanulmányokat folytatna. A közérdekű információkhoz való hozzáférésre való jogunk okán jutottunk azokhoz a dátumokhoz, amikor is Nikolić állítólag letette a vizsgáit", mondta ©arović, aki hozzátette, menet közben az is kiderült, hogy Nikolić "kiváló hallgató volt", s a Management Karon az egyetemi tanulmányok második évének teljes tananyagát mindössze hét-nyolc nap alatt elsajátította és le is vizsgázott belőle, közölte az SRS.
©arović szerint, a legékesebb bizonyítéka annak, hogy Nikolić nem tette le vizsgáit, hanem "diplomája vegytiszta hamisítvány", az a tény, hogy 2010. június 23-án állítólag letette a Pénzügyi kockázatok kezelése és a Korporatív pénzügyek elnevezésű tantárgyak vizsgáit, annak ellenére, hogy abban az időben, a szerbiai küldöttség tagjaként Strasbourgban tartózkodott az Európai Tanács parlamenti közgyűlésének ülésén.
A jelenlegi szerb elnök egyetemi oklevele körüli felhajtást a választási kampány idején Aleksandra Jerkov, a Vajdasági Szociáldemokrata Liga (LSV) tisztségviselője indította el, aki akkor nyilvánosan felszólította az akkor elnökjelölt Tomislav Nikolićot, hogy tárja a nyilvánosság elé, hogyan szerezte egyetemi oklevelét, tekintettel, hogy az LSV által birokolt adatok nem egyeztek a Nikolić önéletrajzában felsorolt adatokkal a Szerb Haladó Párt honlapján.
Az SNS akkoriban megmutatta a nyilvánosság előtt Tomislav Nikolić egyetemi diplomáját, az LSV és Aleksandra Jerkov ellen pedig feljelentést tettek. A sajtó azonban kikezdte az ügyet és hosszú időn keresztül azt taglalta, hogyan tudott Nikolić ennyi vizsgát letenni ilyen rövid idő alatt, miközben aktívan részt vett a választási kampányban, s miközben az SRS "igazoltan távol lévő" elnökét helyettesítette. A Blic olyan információk birtokába jutott, melyek szerint Nikolić az egyetemi tanulmányai második évét három nap alatt elvégezte, s miközben állítólag vizsgázott, a valóságban egészen máshol tartózkodott. (B92, Dnevnik)



2013. május 19. [16:08]

Mlađan Dinkić, az újonnan alakított Szerbiai Egyesült Régiók párt elnöki posztjának várományosa vasárnap kijelentette, hogy választásokat kell tartani Belgrádban és... >>

2013. május 19. [15:25]

Guido Westerwelle német külügyminiszter ma este kétnapos látogatásra érkezik Szerbiába. Az ország vezetőivel tárgyal a Belgrád és Pristina között létrejött egyezmény... >>

2013. május 19. [15:24]

©tefan Füle, az Európai Unió bővítési biztosa kijelentette, Szerbia júniusban pozitív jelzést fog kapni a csatlakozási tárgyalások megkezdésére, mert az ország vezető... >>



1 euró 110.64 dinár
1 dollár 85.98 dinár
100 forint 37.91 dinár
100 dinár 263.76 forint
Nemzeti Regiszter
Az egyszerűsített honosítási eljárás logója
Heti kérdés
Melyik autonómiát tartja fontosabbnak?
Vajdaság tartomány autonómiáját.
A magyar autonómiát.
Mindkettő fontos. Egyik nem zárja ki a másikat.
Nincs szükség autonómiára.

A korábbi szavazásokat itt tekintheti meg!
Vajdaság Ma forditói szolgáltatása