GazdaságKultúraMagazinTudományKözleményekKéptárSportOlvasók rovataImpresszumMarketing
2012. szeptember 26. [18:50]

Koszovó: Súlyos következményekkel járna az elért megállapodások be nem tartása

Koszovó: Súlyos következményekkel járna az elért megállapodások be nem tartása

A szerb kormány igen súlyos következményekkel szembesülne, amennyiben nem fogadná el az előző hatalom részéről kötött, Koszovóval kapcsolatos megállapodásokat, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell megpróbálni javítani ezeken, jelentette ki Milovan Drecun, a szerbiai parlament Koszovó-bizottságának az elnöke.
"Létezik egy olyan mozgástér, ahol Belgrád eszközölhet bizonyos korrekciókat a korábban elfogadott megállapodásokban, különösen ami az integrált határfelügyeletet illeti", nyilatkozta Drecun az újságíróknak a szerb szkupstinában a határátkelők Koszovóval közös felügyeletéről szóló megállapodás kapcsán. Véleménye szerint az egyedüli problematikus dolog azoknak a vámosoknak a jelentéte, akiket Pristina helyezne a határátkelőkre, mert azok úgy dolgoznának - véli - mintha "az önhatalmúlag kikiáltott koszovói albán állam nevében" tennék ezt.
"Szerbia nem ismeri el ezt az erőszakos elszakadást, s itt lehetőség nyílik a szerb diplomácia erőteljes tevékenységére, amely célja az előző kormány által elért megállapodások negatív következményeinek elhárítása", mondta Drecun. Szavai szerint egy komoly állam nem szakíthatja meg a jogfolytonosságot a nemzetközi tevékenységében, mert a nemzetközi megállapodások mindig "állandók" az adott országban végbemenő hatalomváltásoktól függetlenül. (Beta)



2013. május 24. [22:14]

Tomislav Nikolić szerb elnök Rade Bulatovićot nevezte ki Szerbia ukrajnai nagykövetévé.Emlékeztetőül: Rade Bulatović a Biztonsági és Hírszerzői Ügynökség (BIA) egykori... >>

2013. május 24. [17:53]

Milica Delević, a szerb parlament eurointegrációs bizottságának elnöke ma lemondott parlamenti képviselői helyéről. Delević az Európai Fejlesztési és Újjáépítási Banknál... >>

2013. május 24. [16:20]

A stratégiai partnerségről szóló megállapodás erős impulzust fog adni Szerbia és Oroszország kapcsolatának fejlődésében, és lehetővé teszi az eddigi együttműködés... >>



1 euró 111.03 dinár
1 dollár 85.88 dinár
100 forint 38.07 dinár
100 dinár 262.62 forint
Nemzeti Regiszter
Az egyszerűsített honosítási eljárás logója
Heti kérdés
Tart-e attól, hogy befagyasztják vagy csökkentik a nyugdíjakat és a közalkalmazottak bérét?
Igen
Nem

A korábbi szavazásokat itt tekintheti meg!

Vendéglőben

- Mióta dolgozik itt, főúr?
- Egy hete.
- Akkor nem ön az, akinél a rántott szeletemet rendeltem.

Vajdaság Ma forditói szolgáltatása