GazdaságKultúraMagazinTudományKözleményekKéptárSportOlvasók rovataImpresszumMarketing
2012. október 20. [17:14]

Áprilistól drágul az áram?

Áprilistól drágul az áram?

A polgárok számíthatnak arra, hogy a fűtési idény befejeztével azonnal megdrágul az áram, tudta meg a Novosti. Azt, hogy pontosan mennyivel, még nem tudni, de a jelenlegi elemzések szerint Szerbiában áprilistól legalább 12 százalékkal drágul az elektromos energia.
Az új elszámolás azonban, a lap forrásainak állítása szerint, biztosítja, hogy a szerényebb anyagi helyzetben lévő polgárok nagyobb kedvezményt kapjanak az elfogyasztott áramra.
Szerbiában legutóbb az áram tavaly április 1-jén drágult átlag 15 százalékkal, egy kilówattóra az áfával együtt kb. 7 dinár. Ezt megelőzően 2010 márciusában volt áremelés, akkor átlagban 10 százalékkal.
Noha az áram drágulásáról az illetékesek még nem beszélnek nyilvánosan, pénteken az energetikai ügynökség tanácsának elnöke, Ljubo Maćić azt nyilatkozta, hogy hosszú távon az áram árának mindenképpen emelkednie kell.
"Az áram árának emelése elengedhetetlen a környezetvédelmi kritériumok tiszteletben tartása miatt, ami megdrágítja az erőművek kiépítését is. Drágulás kell legyen a megújuló energiaforrások költségeinek lefedése miatt is, valamint azért, mert Szerbiának, mint minden más államnak, állnia kell majd a szén-dioxid-kibocsátás költségeit is”, sorolta Maćić. (Novosti)



2013. május 24. [22:14]

Tomislav Nikolić szerb elnök Rade Bulatovićot nevezte ki Szerbia ukrajnai nagykövetévé.Emlékeztetőül: Rade Bulatović a Biztonsági és Hírszerzői Ügynökség (BIA) egykori... >>

2013. május 24. [17:53]

Milica Delević, a szerb parlament eurointegrációs bizottságának elnöke ma lemondott parlamenti képviselői helyéről. Delević az Európai Fejlesztési és Újjáépítási Banknál... >>

2013. május 24. [16:20]

A stratégiai partnerségről szóló megállapodás erős impulzust fog adni Szerbia és Oroszország kapcsolatának fejlődésében, és lehetővé teszi az eddigi együttműködés... >>



1 euró 111.03 dinár
1 dollár 85.88 dinár
100 forint 38.07 dinár
100 dinár 262.62 forint
Nemzeti Regiszter
Az egyszerűsített honosítási eljárás logója
Heti kérdés
Tart-e attól, hogy befagyasztják vagy csökkentik a nyugdíjakat és a közalkalmazottak bérét?
Igen
Nem

A korábbi szavazásokat itt tekintheti meg!

Autóban

A stopposnak megáll egy kocsi. A stoppos beszáll, a vezető elindul és mennek. Egyszer csak észreveszi a stoppos, hogy a sebességmérő elkezd felfelé kúszni, és 180-nál a vezető felesége hátraszól:
- Ne izguljon, a férjem álmában is elvezetné ezen az úton a kocsit, igaz Hans? Hans!

Vajdaság Ma forditói szolgáltatása