A népszavazás kérdése lehet az, hogy „Ön támogatja-e a brüsszeli megállapodást, vagy sem”, de az semmiképpen sem például, hogy „Koszovónak Szerbiában kell-e maradnia” – jelentette ki Aleksandar Vučić első miniszterelnök-helyettes.
Vučić a Prva Televízió Stav Srbije (Szerbia álláspontja) című műsorában elmondta, felajánlották az észak-koszovói szerbeknek a népszavazás megtartásának lehetőségét, de ha a többség támogatja a megállapodást, el kell fogadniuk azt a döntést, és részt kell venniük a megállapodás végrehajtásában.
Kijelentette, ha a megállapodás a népszavazáson nem kap támogatást, lemond a tisztségéről.
Mint elmondta, a megállapodás „a módja annak, hogy Szerbia fennmaradjon, hogy ne szigetelődjön el és hogy ne vezessenek be ellenünk vízumkényszert”, ellenkező esetben, mint mondta, nem kíván részt vállalni a folyamatban.
„Ha a népszavazás eredménye nemleges lesz, az a kormány bukását is jelenti” – szögezte le Vučić.
Szavai szerint a kormány Koszovó-ügyi irodája nem szűnik meg.
Vučić elmondta, hogy Aleksandar Vulin, aki lemondott a Koszovó-ügyi szerb kormányiroda igazgatói tisztségéről, a brüsszeli tárgyalás során a többiekhez képest nehezebben fogadta el a Koszovóval kapcsolatos álláspontokat.
„Nehezebben fogadott el Brüsszelben több dolgot is, illetve más módon tekintett rájuk, mint a többiek, vagy éppen úgy, mint én, csak talán még több törődéssel, így arra is, hogy éppen mi folyik, és amikor Catherine Ashton megérkezett, ugrott, hogy az üvegen keresztül láthassa, igennel vagy nemmel válaszolunk-e. Nagyon aggódott, és én tisztelem az ő aggodalmát és elkötelezettségét” – mondta Vučić, majd hozzátette, ő és Vulin hosszú évek óta harcostársak. (Beta)



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




