





Annak reményében, hogy minél több szavazatot kapnak, a pártok kampány idején általában jobb életet, magasabb életszínvonalat, külföldi befektetőket, új munkahelyeket ígérnek.
Az oktatásügytől kezdve az egészségügy vagy a nyugdíjrendszer reformjáig mindenki mossa kezeit. Hiszen ezek azok a témák, amelyekről nem beszélnek, mert ezek révén lehetetlen újabb piros pontokat szerezni.
Sem az összeomlás szélén álló nyugdíjrendszer, sem az egészségügy áldatlan helyzete, sem az oktatási intézményekből kikerülő egyre képzetlenebb diákok és egyetemisták nem szolgáltatnak elegendő indokot a pártoknak arra, hogy megváltoztassák választási üzeneteiket.
Jovan Komšić, az újvidéki Közgazdasági Kar tanára szerint a pártok a választótestülettel folytatott kommunikáció során alakítják a főbb kampánytémákat, s azután ezek mentén fogalmazzák meg üzeneteiket, amelyeket szimpatizánsaik hallani akarnak.
"A munkahely az egyik legkifejezetebb igény az emberek részéről, s ezért az is logikus, hogy a 'befektetések' az a terminus, amit ezekben a napokban a legtöbbet hallunk a politikusoktól. Az oktatás, az egészségügy, a nyugdíjak fontosak ugyan a biztonságérzet szempontjából, ám politikai szempontból ezek nagyon 'képlékeny' témák. Aligha hihető, hogy egy politikus a kampány ezen fázisában magasabb nyugdíjat fog ígérni, miközben tisztában van azzal, hogy a nyugdíjbiztosítási alap komoly válságban van, s elkerülhetetlenek a megszigorítások", nyilatkozta Komšić a Blicnek, hozzátéve, a pártoknak sem kapacitásuk, sem kedvük a jelzett területek reformjához.
A pártok slágertémái kampány idején
Demokrata Párt (DS) - csatlakozás az EU-hoz, befektetések és új munkahelyek, intézkedések a mezőgazdaságban, kedvezmények a kismamáknak és az egyetemistáknak
Szerb Haladó Párt (SNS) - 100 milliárd eurós befektetések ígérete, nyilvános és magán- partnerség, koncessziók
Szerbiai Szocialista Párt (SPS) - gondoskodás az idősekről, a fiatalokról és a munkanélküliekről, a szociális biztonság megőrzése
Liberális Demokrata Párt (LDP) - csatlakozás az EU-hoz, a fogyasztás és az állam gazdaságba való beavatkozásának csökkentése, a közvállalatok és társadalmi vállalatok teljes privatizálása
Szerb Radikális Párt (SRS) - mindenféle kapcsolat megszakítása az EU-val, az ország újjáépítése, az EU-ból érkező áru vámkötelezettségének visszaállítása
Szerbiai Demokrata Párt (DSS) - politikai és katonai semlegesség, az EU-val folytatott tárgyalások megszakítása, szorosabb együttműködés Oroszországgal és 10 milliárdos befektetés
Szerbia Egyesült Régiói (URS) - a pártok befolyásának megszüntetése, minden régió egyforma erősítése, gyorsabb adminisztráció, a forgalmi adó rendszerének reformja. (Blic)
90-es évek:Milošević talpa.
2001-2012 demokraták talpa.
2012-töl mindegy,hogy haladó vagy demokrata,csak talpuk legyen nyalható,de azért nem adják maguk ingyen,kell egy pár funkció,akár tartományi szinten.Lokális szinten ne is nézzük mit tettek az elmúlt húsz évben,mert az egyszerűen katasztrofális
Ezek után tessék szavazni a VMSZ-re mint pártra.
Tisztelet a kivételnek,akik az anyagi jóllétüket köszönhetik nekik,ők nyugodtan szavazzanak rájuk,az elvi és erkölcsi normákat meg hagyják otthon,néhány szlogen mindent pótol.
Szemfényvesztés az egész. A Demokrata Párt felelőssége a legnagyobb. Erősen aláteljesített minden téren. Irántuk a bizalmam megszűnt. Az agrárpolitikájuk katasztrofális. Ez a döntésük politikai döntés volt. A válasz erre szintén politikai kell hogy legyen. A választások erre jó alkalmat adnak. Nem zavar az sem ha nem ők nyernek. Ők sem különbek a többinél , csak a csomagolás szalonképesebb. Szavazni elmegyek elvből. Voksolok a VMSZ-re. Nem azért csupán, mert magyar párt, hanem azért mert azonosulni tudok mindazzal, amit hirdet és képvisel.
Tegnap volt egy éve, hogy Tomislav Nikolić lett az aktuális szerb elnök. Személye és eddigi tevékenysége is meglehetősen ellentmondásos, mondták rá már, hogy ő az az... >>
A szerbiai nyugdíjrendszer megreformálása szükséges, de az a nagy kérdés, utánozhatunk-e egyáltalán bármilyen európai vagy világszabványt ezen a területen.A nyugdíjasok... >>
Jelenleg nem reális az alkotmány megváltoztatását kérelmezni. Nem is kérjük, csak azt szeretnénk, ha a mostani alkotmányt tiszteletben tartanák – jelentette ki... >>
Nagyon nagy kár, hogy nincs annyi lakatlan sziget azok számára, akik minden nemű együttműködést talpnyalásnak titulálnak, mint ahogy minden értelmi vitát veszekedésnek élnek meg.
Egy társadalmat háromféle polgár alkot: azok akit többségben tudnak uralkodni, azok akik kisebbségben tudnak alkalmazkodni, és azok akik vagy homokba dugják a fejüket vagy nyilvánosan a kiveszést választják.
Mindent lehet ragozni és jelzőkkel illetni, de csak érett személyek képesek tetteikért felelősséget is vállalni.