GazdaságKultúraMagazinTudományKözleményekKéptárSportOlvasók rovataImpresszumMarketing
2012. május 21. [18:27]

VMDP: Megpróbáltuk a lehetetlent

Gusztony András veresége ellenére sem elégedetlenek a pártban

VMDP: Megpróbáltuk a lehetetlent

Kitettek magukért a temerini magyar szavazók a tartományi egyéni jelöltek megmérettetésének második fordulójában: az első helyi közösség területén több mint négyezren szavaztak jelöltünkre, Gusztony Andrásra, amihez még társult a három szerb társtelepülésről (Szőregről, Kolóniáról és Járekról) begyűjtött több mint hétszáz szavazat, mindez azonban kevés volt a győzelemhez, jelöltünk a szavazatok 37,51 százalékát szerezte meg, szemben a Szerb Haladó Párt által indított dr. Savka Stratijevvel, aki 56,47 százalékkal került be a tartományi képviselőházba, olvasható a VMDP temerini körzeti szervezetének hétfőn kiadott közleményében, amelyet Csorba Béla körzeti elnök írt alá.
A magyar szavazók összefogása most példásan működött, az azonban a választási egységek részeredményein látható, hogy községi koalíciós partnereink nem álltak ki szívvel lélekkel – sőt, volt, aki sehogyan sem – jelöltünk mellett, azaz általában felülkerekedett a magyarokkal illetve a magyar jelölttel szembeni nemzeti averzió, noha ellenpélda is akad, de, mint látjuk, közel sem a kellő mennyiségben. A Demokrata Párt sem tudta igazán hatékonyan aktivizálni szimpatizánsait Gusztony András mellett, egyetlen igazi kivételnek a szőregi 31. körzet számít, ahol jelöltünk, kellemes meglepetésre, a szerb szavazatoknak több mint egy harmadát megszerezte.
Nem hunyhatunk szemet afelett, hogy pénteken, szombaton és vasárnap magukat a Vajdasági Szociáldemokrata Párt (Čanak) tagjainak nevező, de lényegében ismeretlen személyek alattomos telefonos ellenkampányt folytattak Gusztony András ellen, azt híresztelve, hogy titokban paktumra lépett a radikálisokkal. Hogy ennek a rágalomnak megtévesztett polgártársaink közül nem kevesen hitelt adhattak, azt az érvénytelen szavazócédulák példátlanul nagy száma (összesen 770) is jelzi. Mindenesetre ebből azt is látni, hogy kik az igazi hívei a magyar érdekvédelemnek, és kik azok, akik idegen érdekek hangzatos jelszavak mögött megbújó titkos szószólói. Szolgáljon ez tanulságul becsapott polgártársainknak a jövőre nézve is.
Gusztony András veresége ellenére nem vagyunk elégedetlenek, hiszen a közel negyven százalékos eredményt abban a községben sikerült elérnünk, ahol a folyamatos betelepítések következtében a magyarok részaránya napjainkra már alig haladja meg a lakosság egy negyedét.
Minden szavazónknak, támogatónknak, szavazatszedő bizottsági tagunknak köszönjük a tisztességes, bátor kiállást. Ahogyan eddig, úgy ezután is az ezúttal is példás alakban megnyilvánult összefogás és szolidaritás ad erőt számunkra a kitartó küzdelemhez, írja Csorba Béla körzeti elnök.



amortizer
2012. 05. 22. [20:40:59]

Gondolom egyikünk sem azért kommentel, hogy beszólogasson másoknak azért, mert az inkább a vmsz vagy vmdp szurkoló. Itt az ideje magunkat ezeken a dolgokon túltenni és azon gondolkodni, hogy hogyan tovább? Nem? Attól még, hogy a VMSZ imitt-amott bejutott kisebbnél kisebb pozíciókra, az nem ad elég okot az örömre. Az meg hogy a vmdp sehol sem kerül pozícióba, az meg végképp katasztrofális. Ez így nem mehet tovább.

viera
2012. 05. 22. [18:01:20]

Sorstalan!

Ha már a ligásokat emlegeti, meg a szavazataikat, hadd kérdezzem meg: egy ligás szimpatizánsnak közelebbi az SNS mint egy VMDP-s jelölt?
És egy megjegyzés a temerini helyhatósági választásokhoz kapcsolódóan: A ligások nagyon kitettek magukért. Hat magyart tettek a kirakatba, azaz 6 magyar nemzetiségű indult a helyi választáson a LSV színeiben. Dícséretes. A 6 jelöltből 5 alapfokú végzettségű.
Nekem ez nagyon trükkös. Bejutott valaki közülük?

bokor
2012. 05. 22. [16:07:01]

Meglepődtem hogy dr. Matuska Mihály kilépett a vmsz-ből, agyon lett hallgatva. Az okát nem tudom de számomra ez sokat mondó.

Péter Sanyi
2012. 05. 22. [15:43:47]

Nem a VMDP sikertelenségéért okolható Pásztor, hanem az egész vajdasági magyar politikum sikertelenségéért, köztük a VMSZ-éért is.

Monk
2012. 05. 22. [14:32:37]

Ha a VMDP eredménytelenségéért a VMSZ okolható, akkor már egyértelmű, hogy a mai esős szomorú időjárás okozója is ugyancsak Pásztor István.Az hogy öt támadják ennyi oldalról, számomra azt jelenti, hogy jól végzi a dolgát.

tmr
2012. 05. 22. [13:57:06]

Az, hogy Matuska erősebb jelölt Gusztonytól, arra késztetett, hogy először életemben kommentáljak a Vajmán! Ezt remélem viccnek szánta írója, mert jó mulattam rajta! A két választás között hatalmas a különbség, 2008-ban radikális jelölttel kellett szembenézni, aki közutálatnak örvendett és a szerbek jó része is emiatt Matuskára szavazott, míg a magyarok nagyja része úgy értékelte, hogy Matuskára nem voksol, így ki sem ment szavazni! Ezzel mutatták meg, mennyire értékelik a "magyarság érdekében" kifejtett munkásságát! Gusztony legalább a magyar szavazatok döntő többségét megszerezte, azt pedig a szerbektől sem várhatjuk el, hogy olyan embert karikázzanak, aki számtalanszor ki mert állni a "magyar ügy" mellett.

Pálinkás
2012. 05. 22. [10:27:10]

Dr. Matuska új pártjával Temerin szintjén 516 szavazatot kapott, saját választókörzetében 12-öt. Gusztony 4812-öt. Ennyit az erősekröl meg a gyöngékröl.

Sorstalan
2012. 05. 22. [10:22:26]

Miért álltak volna mellétek "szívvel lélekkel", amikor mást nem csináltok csak a demokratákat meg a ligásokat átkozzátok???? Most meg kellettek volna a szavazataik?

Andy
2012. 05. 22. [08:56:33]

4 évvel ezelőtt dr. Matuska Mihály (VMSZ-Magyar Koalició) csupán 21 szavazatal kapott kevesebbet az akkori egységes radikális párt polgármesterével Stojan Tintorral szemben.Sajnálom, hog ez a népszerű politikus elhagyta a VMSZ-t, igy kénytelen volt a magyarság egy jóval gyengébb jelöltre, Gusztony Andrásra szavazni.Remélem, hozzászólásomat közzéteszik.

csuzma
2012. 05. 22. [07:28:29]

-a hajdani VMDKt átvették a szabadkaiak,
-kettészakították, létrehozták a VMSZt
-kezdődött a lefelé...

cseperke, meg kell nézni a számadatokat

Péter Sanyi
2012. 05. 21. [21:19:03]

Hát... ez egy politikai párt mulasztása. Még pedig a VMSZ-é és Pásztor Istváné, meg azoké akik hallgattak rá. Nem hiába lépett ki 1-2 vezető politikus is a temerini vmszből... bizony lett volna összefogás ha pásztor nem szól bele...

amortizer
2012. 05. 21. [21:17:06]

Cseperke, magának elmentek otthonról? Még ezért is a VMDP-nek szól be, hogy a VMSZ megmételyezte a temerini magyarok agyát? Mi a túrót keres itt a VMSZ? Foglalkoznánk inkább Zentával meg Magyarkanizsával kicsit jobban meg Szabadkával. A temerini vmsz aktívkodás semmi másra nem jó csak a megosztásra. Cseperke, fogja vissza magát kicsit.

amortizer
2012. 05. 21. [21:13:53]

Gusztony úr, szép volt!

cseperke
2012. 05. 21. [20:57:39]

Talán át kellene értékelni a szerepeket meg azt kellene megnézni legalább Temerinben a végvárban miért nem tudott összefogni a magyarság. Ne beszéljen Csorba példás összefogásról, Temerinben is csökkent a magyarság érdekvédelmi képviselete, az egykori Magyar koalíció helyett most van két 6%-os kis pártocska amelyeket senki nem vesz komolyan ez az ottani magyar politikusok mulasztása

2013. május 22. [16:04]

A szerbiai nyugdíjrendszer megreformálása szükséges, de az a nagy kérdés, utánozhatunk-e egyáltalán bármilyen európai vagy világszabványt ezen a területen.A nyugdíjasok... >>

2013. május 21. [16:10]

Jelenleg nem reális az alkotmány megváltoztatását kérelmezni. Nem is kérjük, csak azt szeretnénk, ha a mostani alkotmányt tiszteletben tartanák – jelentette ki... >>

2013. május 19. [0:42]

A húsvét utáni ötvenedik napon, idén május 19-én ünnepli a keresztény világ a szentlélek eljövetelét, az egyház születésnapját, pünkösd napját. Pünkösd a karácsony és... >>



1 euró 111.00 dinár
1 dollár 86.37 dinár
100 forint 38.20 dinár
100 dinár 261.71 forint
Nemzeti Regiszter
Az egyszerűsített honosítási eljárás logója
Heti kérdés
Melyik autonómiát tartja fontosabbnak?
Vajdaság tartomány autonómiáját.
A magyar autonómiát.
Mindkettő fontos. Egyik nem zárja ki a másikat.
Nincs szükség autonómiára.

A korábbi szavazásokat itt tekintheti meg!

Hippodrom

Az edző kiabál a zsokéval:
- A fenébe is, maga azért gyorsabb is lehetett volna!
- Tudom, de mit csináljak, ha a ló hátán kellett maradnom?

Vajdaság Ma forditói szolgáltatása