





A zentai Tiszavirág Kajakklub immár második alkalommal szervezte meg ma délelőtt a városnap alkalmából a Nemzetközi regatta a zentai csata emlékére elnevezésű pontszerző kajakversenyét, amelyre több szerbiai és magyarországi városból is érkeztek fiatal, ám rendkívül tehetséges sportemberek. Szerbia területéről Magyarkanizsáról, Törökkanizsáról, Törökbecséről, Óbecséről, Palánkáról és Újvidékről, Magyarország területéről pedig Szegedről érkeztek versenyzők a Tisza-parti városba.
Magát a versenyt két részre osztották a szervezők, akik korosztályok szerint sorolták be a résztvevőket. A fiatalabb korosztály tagjainak a kajakozás előtt különféle ügyességi játékokban is részt kellett venniük, az idősebbek számára pedig egységesen ötszáz méter volt a versenytáv. A résztvevők evezhettek egyéniben, párosban és négyesben is. Érdekességnek számít, hogy a verseny utolsó száma az úgynevezett mix versenyszám volt, amelynek során egy-egy lány és egy-egy fiú evezett együtt, kortól és klubtagságtól függetlenül. A versenyzők és edzőik egyaránt meg voltak elégedve a szervezéssel, és a résztvevők nagy örömére az időjárás is kedvezett a rendezvénynek.
Nagy Abonyi Lajos, a Tiszavirág Kajakklub elnöke elmondta, nagyon örül annak, hogy az idén is kaptak támogatást az önkormányzattól a nemzetközi regattára, és mivel azt szeretnék, ha a verseny tradicionálissá válhatna, abban bíznak, hogy a következő években is meg tudják majd szervezni a fesztiválnak is nevezhető kajakregattát, ugyanis rendkívül fontosnak tartják, hogy a fiatalok ezen a rendezvényen a versenyzés mellett életre szóló barátságokat is köthetnek egymással.
Horgászverseny a zentai Tisza-parton
A zentai csata évfordulója és a városnapi rendezvénysorozat alkalmából ma délelőtt immár harmincharmadik alkalommal szervezte meg a Zentai Sporthorgász Egyesület a nemzetközi sporthorgászversenyt a Tisza zentai szakaszán. Rácz Szabó Róbert, a Zentai Sporthorgász Egyesület alelnöke elmondta, hogy az idei évben tizennyolc, egyenként három főből álló csapat versengett a rendezvényen, majd hozzátette, a szerbiai indulókon kívül érkeztek vendégek Boszniából és Magyarországról is, köztük olyan neves versenyzők, akik már több világversenyen is sikeresen szerepeltek.
A horgászversenyen minden résztvevő csakis úszós szerelékkel horgászhatott, a versenyzők zöme match és rakós botot alkalmazva próbált meg minél több halat horogra csalni. A versenypálya három szektorra volt felosztva, mindegyik részen a csapatok egy-egy tagja horgászhatott. A sportszerűség értelmében minden versenyző kalapból húzta a saját horgászhelyét. A megmérettetés az új szabályok értelmében négy órán keresztül zajlott.
Az előző évekhez viszonyítva igen alacsony volt a fogási arány, hiszen a közelmúltban ezen a versenyen hat és nyolc kiló között volt az átlagfogás, tavaly és idén viszont ennek a halmennyiségnek a felét is alig tudták megközelíteni a horgászok. Rácz Szabó Róbert szerint a gyenge fogás elsősorban az olyan negatív emberi tényezőknek tudható be, mint amilyen például az orvhalászat, másodsorban pedig az időjárási körülményeknek, hiszen olyan nagy melegben, mint amilyen az idei nyáron volt, a halak nem tudnak ívni, és ennek következtében a korábban megszokottnál eleve jóval kevesebb hal van a folyókban.
H. G.
A vajdasági mezőgazdasági termelők új SMS-szolgáltatást vehetnek igénybe, amely által idejekorán szerezhetnek pontos információt a betegségek és a kártevők... >>
Egy fordulat Szerbia mezőgazdasági termelésében az ország gyorsabb fejlődéséhez vezethet – jelentette ki Újvidéken Ivica Dačić szerb miniszterelnök.„Szerbia... >>
A Magyar Polgári Szövetség elégedetlen a Zenta községbeli civil szervezetek projektumainak támogatására vonatkozó pályáztatási rendszerrel – hangsúlyozta a párt... >>