GazdaságKultúraMagazinTudományKözleményekKéptárSportOlvasók rovataImpresszumMarketing
2012. október 29. [20:10]

Az MNT tisztázta a félreértéseket Újvidékkel

Korhecz Tamás és Erdély Lenke találkozott a városvezetés képviselőivel

Ma, Újvidéken az újvidéki Városi Képviselő Testület elnökének kabinetjében megbeszélést folytatott dr. Korhecz Tamás, az MNT elnöke és Erdély Lenke az MNT tagja, az újvidéki Városi Képviselő Testület képviselője Újvidék Város vezetésével, amelyet Dr. Siniša Sević, a VKT elnöke és Dr. Đorđe Petrović, a Káderbizottság elnöke képviselt.
A megbeszélésen sikerült tisztázni azokat a félreértéseket, amelyek eddig nehezítették az MNT és Újvidék Város együttműködését. Megállapodtak abban, hogy a VKT ülésen megszületett döntéseket - amelyek az MNT egyetértése és véleményezése nélkül születettek - módosítják, annak érdekében, hogy ne legyen szükség bírósági jogérvényesítésre. A megbeszélésen megállapodtak abban, hogy a VKT novemberi ülésén újratárgyalja a magyarul is oktató iskolák iskolaszékeinek valamint a 3 újvidéki kiemelt jelentőségű magyar kulturális intézmény igazgató bizottságaival kapcsolatos felmentéseket és kinevezéseket. Ezek az Újvidéki Színház, a Levéltár és a Városi Múzeum.
A megbeszélésen az is elhangzott, hogy Újvidék Város rövid határidőn belül hajlandó módosítani a felsorolt 3 intézmény alapító okiratát, hogy azokat a vajdasági magyarság számára kiemelt jelentőségű kulturális intézményekké nyilvánítsák és az alapító okiratokba az MNT jogosítványai is bekerüljenek.
A felek egyetértettek abban, hogy nagyon fontos a folyamatos kapcsolattartás és kommunikáció, amelyre a jövőben nagyobb hangsúlyt szeretnének fektetni valamint megállapították, hogy az MNT jogosítványainak érvényesítése nem pártpolitikai kérdés és azok tiszteletben tartása közös érdek - olvasható az MNT Közigazgatási Hivatalának sajtószolgálata által ma kiadott közleményben.



2013. május 21. [10:26]

Miután hosszabb ideje hiába fordulnak az állami intézményekhez és vezetőikhez a szabadkai Sever dolgozói, az egykori gyáróriás mintegy ezer földönfutóvá lett munkása... >>

2013. május 20. [22:27]

Viharos, olykor személyeskedésektől sem mentes vita után a Tartományi Képviselőház ma este nagy többséggel elfogadta a tartomány alkotmányos és törvényes jogainak... >>

2013. május 20. [16:10]

Vajdaság „nem fog hallgatni”, továbbra is kitartóan követelni fogja alkotmányos és törvényes jogainak tiszteletben tartását – jelentette ki hétfőn... >>



1 euró 110.72 dinár
1 dollár 85.89 dinár
100 forint 38.04 dinár
100 dinár 262.84 forint
Nemzeti Regiszter
Az egyszerűsített honosítási eljárás logója
Heti kérdés
Melyik autonómiát tartja fontosabbnak?
Vajdaság tartomány autonómiáját.
A magyar autonómiát.
Mindkettő fontos. Egyik nem zárja ki a másikat.
Nincs szükség autonómiára.

A korábbi szavazásokat itt tekintheti meg!

Mióta?

- Maga mióta dolgozik a cégnél?
- Mióta megfenyegettek, hogy kirúgnak.

Vajdaság Ma forditói szolgáltatása