Magyarországi és hazai szakemberek javasolnak alternatív jövedelemszerzési lehetőségeket azoknak a vajdasági kistermelőknek és mezőgazdasági vállalkozóknak, akik részt vesznek a magyarországi Bács-Kiskun megye és a Háló Vajdasági Fejlesztési Alapítvány közös konferenciasorozatán, amely az Európai Unió támogatásával valósul meg az elkövetkező 16 hónap folyamán. A méhészeten, falusi turizmuson, növényi élelmiszer-tartósításon és a háztól való értékesítésen túl a mezőgazdaság jövője és a Tartományi Mezőgazdasági Alap szerepe is terítékre került a Közös alternatív jövedelemszerzési lehetőségek Magyarország és Szerbia határ menti régióiban című projekt szerdai nyitókonferenciáján.
Az IPA-projekt egyik célja, hogy a szerbiai kis- és középvállalkozók ne kövessék el ugyanazokat a hibákat, amelyeket a magyarországi termelők elkövettek az uniós csatlakozás folyamán. Az előadássorozaton szakemberek segítenek felkészülni az Európai Unió szabályaiból – mondta Bányai Gábor, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke. Magyarország vállalta, hogy 2020-ig az alternatív energiaforrások hasznosításának tekintetében eléri az európai átlagot, és Bányai reményét fejezte ki, hogy e területen is hasznos tapasztalatokkal szolgálhatnak az EU-s csatlakozás útjára lépő Szerbia számára. Bunford Tivadar, a Háló Vajdasági Fejlesztési Alapítvány elnöke hozzátette, hogy céljuk a falvakban érvényesülni kívánó gazdák támogatása, szakmai felzárkóztatása és segítése, valamint az európai támogatások lehívására való felkészítés is.
A 103 600 euró összköltségű projekt során a résztvevők látogatást tesznek különféle alternatív tevékenységet folytató mezőgazdasági birtokokon, farmokon, szakemberek tartanak helyi tájékoztatókat a farm-diverzifikáció iránt érdeklődők számára, a konferenciák lezajlását követően pedig alternatív jövedelemszerzési modelleket bemutató kiadványok állnak majd a vajdasági mezőgazdasági vállalkozások rendelkezésére.
BG
Nincs hozzászólás. Legyen az első!