Tudomány
Paprikakoszorúval emlékeztek Szent-Györgyi Albertre a Szegedi Tudományegyetemen
Betűméret:             

A hagyományokhoz hűen a C-vitaminra utaló paprikakoszorúval emlékezett meg az Szegedi Tudományegyetem közössége Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósról 131. születésnapján.

A Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatala előtt tartottak megemlékezést a Nobel-díjas tudósról az egyetem vezetőinek jelenlétében. A sajtónyilvános koszorúzás az SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola (korábban Ságvári) gyermekkórusának előadásában elhangzó Bárdos Lajos: Köszöntő című művével kezdődött. Ezt követően Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora mondott ünnepi beszédet, amelyben emlékeztetett arra is – az előadó diákok iskolájának új névadójára célozva -, hogy Báthorynak köszönhető, hogy Magyarország megmaradt a történelmi viharokban.

„Akárcsak Báthory István, úgy Szent-Györgyi Albert is példakép. Születésének 131. évfordulója azért különleges, mert most már nem egy, hanem két Nobel-díjasa van a Szegedi Tudományegyetemnek. Ez pedig nem véletlen. Szent-Györgyi Albert alapozta meg azt a szellemi műhelyt, amiből Karikó Katalin is a Nobel-díjig jutott” – mondta a rektor, aki szerint a Szegedi Tudományegyetem „nagyon erős egyetem”.

A rektor szerint nem véletlenül szerepelnek a legjobbak között a nemzetközi rangsorokban, jelenleg is az egyik legfontosabb rangsor alapján mondhatják, hogy Magyarország legjobb egyeteme. „Ez pontosan annak a folyamatnak a gravitációs erejének köszönhető, amellyel bevonzottuk ezeket az embereket, projekteket, tudósokat, akik a kiválóságot a legmagasabb szinten prezentálták. Ennek nagyon fontos része volt Szent-Györgyi Albert munkássága, hiszen nélküle lehet, hogy nem tartanánk itt.”

A beszéd után Rovó László és Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja paprikakoszorút helyezett el Szent-Györgyi Albert egészalakos szobránál. Az ünnepség végén a Palusek Emese által felkészített gyermekkórus Kodály Zoltán: Nagyszalontai köszöntőjét adta elő, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar hallgatóinak fúvós kíséretével, írja a hodpress.hu.

Az Ön hozzászólása

1000 leütés maradt még
Eddigi hozzászólások

Nincs hozzászólás. Legyen az első!

Végy egy Meta Ray Ban okosszemüveget, egészítsd ki egy kamerával, írj hozzá pár alkalmazást, és máris bárkiről megtudhatsz mindent, aki szembejön az utcán. Valahogy így foglalható össze két amerikai egyetemista meglehetősen ijesztő projektje, amellyel a magánélet mostaninál jobb védelmének szükségességére akarták...
2024. OKTÓBER 7.
[ 6:50 ]
Egyedülálló szuperbaktérium-térképet készítettek magyar kutatók egy nemzetközi projekt keretében – az egyik legveszélyesebb kórházi baktérium globális jelenlétét és terjedését mutatja be részletesen. "Azt tudjuk, hogy a kórházi fertőzések világszinten mekkora problémát jelentenek, és azt is, hogy az...
2024. OKTÓBER 4.
[ 6:26 ]
A Semmelweis Egyetem és a németországi Westpfalz-Klinikum, a Rajna-pfalzi régió egyik legjelentősebb kórházkomplexuma közös képzést indít a 2025/2026-os tanévtől Budapesten, illetve Kaiserslauternben. A Semmelweis Egyetem hétfőn közölte az MTI-vel, hogy a hat féléves elméleti képzés 2025 őszén indul Budapesten 40...
2024. SZEPTEMBER 30.
[ 9:44 ]
Beolvasás folyamatban