A hagyományokhoz hűen a C-vitaminra utaló paprikakoszorúval emlékezett meg az Szegedi Tudományegyetem közössége Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósról 131. születésnapján.
A Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatala előtt tartottak megemlékezést a Nobel-díjas tudósról az egyetem vezetőinek jelenlétében. A sajtónyilvános koszorúzás az SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola (korábban Ságvári) gyermekkórusának előadásában elhangzó Bárdos Lajos: Köszöntő című művével kezdődött. Ezt követően Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora mondott ünnepi beszédet, amelyben emlékeztetett arra is – az előadó diákok iskolájának új névadójára célozva -, hogy Báthorynak köszönhető, hogy Magyarország megmaradt a történelmi viharokban.
„Akárcsak Báthory István, úgy Szent-Györgyi Albert is példakép. Születésének 131. évfordulója azért különleges, mert most már nem egy, hanem két Nobel-díjasa van a Szegedi Tudományegyetemnek. Ez pedig nem véletlen. Szent-Györgyi Albert alapozta meg azt a szellemi műhelyt, amiből Karikó Katalin is a Nobel-díjig jutott” – mondta a rektor, aki szerint a Szegedi Tudományegyetem „nagyon erős egyetem”.
A rektor szerint nem véletlenül szerepelnek a legjobbak között a nemzetközi rangsorokban, jelenleg is az egyik legfontosabb rangsor alapján mondhatják, hogy Magyarország legjobb egyeteme. „Ez pontosan annak a folyamatnak a gravitációs erejének köszönhető, amellyel bevonzottuk ezeket az embereket, projekteket, tudósokat, akik a kiválóságot a legmagasabb szinten prezentálták. Ennek nagyon fontos része volt Szent-Györgyi Albert munkássága, hiszen nélküle lehet, hogy nem tartanánk itt.”
A beszéd után Rovó László és Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja paprikakoszorút helyezett el Szent-Györgyi Albert egészalakos szobránál. Az ünnepség végén a Palusek Emese által felkészített gyermekkórus Kodály Zoltán: Nagyszalontai köszöntőjét adta elő, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar hallgatóinak fúvós kíséretével, írja a hodpress.hu.
Nincs hozzászólás. Legyen az első!