Tudomány
Közös képzést indít a Semmelweis Egyetem és a németországi Westpfalz-Klinikum
Betűméret:             

A Semmelweis Egyetem és a németországi Westpfalz-Klinikum, a Rajna-pfalzi régió egyik legjelentősebb kórházkomplexuma közös képzést indít a 2025/2026-os tanévtől Budapesten, illetve Kaiserslauternben.

A Semmelweis Egyetem hétfőn közölte az MTI-vel, hogy a hat féléves elméleti képzés 2025 őszén indul Budapesten 40 hallgatóval, majd a következő évtől évente 80 hallgatóval tervezik az oktatást.

Az elméleti szakasz után a hallgatók a klinikai modult egyedülálló oktatási modell keretében a Rajna-vidék-pfalzi Westpfalz-Klinikumban fogják végezni, szintén három éven keresztül.

A német klinikai képzés a magyar tanterv alapján valósul meg, a végzettek pedig a Semmelweis Egyetem diplomáját kapják majd kézhez - tették hozzá.

"Nagy örömünkre szolgál, hogy ezzel az együttműködéssel a Westpfalz-Klinikum egy vonzó és nemzetközileg elismert orvosképző intézménnyé és tudományos helyszínné válhat, és ezáltal részt vehetünk a jövő orvosgenerációjának képzésében, valamint neves kutatási projektekben" – fogalmazott Karlheinz Seidl, a Westpfalz-Klinikum orvosigazgatója a közlemény szerint.

Thorsten Hemmer, a Westpfalz-Klinikum ügyvezető igazgatója szintén komoly lehetőséget lát az együttműködésben: "ez a partnerség fontos lépés a tehetséges fiatal orvosok hosszú távú megtartása érdekében. A hallgatók számára igen kedvező, hogy a klinikai képzést itt a helyszínen végezhetik és orvosi tanulmányaik befejeztével a Semmelweis diplomájával nemzetközileg elismert végzettséget szerezhetnek. Már most szeretettel várjuk őket a Westpfalz-Klinikumba, és nagyon fontos számunkra, hogy a lehető legjobb támogatást nyújtsuk részükre" – idézték a közleményben az ügyvezető igazgatót.

A tervezett képzés egyik nagy előnye, hogy a tananyagot német nyelven fogják oktatni. Ez különösen fontos a német hallgatók számára, akik így Budapesten is anyanyelvükön tanulhatnak. "Magyarországon nagy hagyománya van a német nyelvnek, és nagyon népszerű nálunk németül beszélni" – fogalmazott Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora a közlemény alapján.

A rektor emlékeztetett arra, hogy a több mint 250 éves Semmelweis Egyetemen 1983-ban indult el a német nyelvű általánosorvos-képzés, hat évvel később pedig az angol nyelvű. Az elmúlt mintegy 40 év során a nemzetközi hallgatók aránya és a nemzetközi képzések kínálata is dinamikusan növekedett: a Semmelweis Egyetemen tanulók több mint harmada, az Általános Orvostudományi Karon több mint fele nemzetközi hallgató, akik 123 országból érkeznek.

Mint írták, az oktatásban való szoros együttműködés mellett a Westpfalz-Klinikum és a Semmelweis Egyetem erősíteni kívánja kutatási tevékenységét és a tudományos kooperációt is, a képzésben részt vevő hallgatóknak így lehetőségük nyílik arra is, hogy bekapcsolódjanak a két intézmény kutatási projektjeibe. (MTI)

Az Ön hozzászólása

1000 leütés maradt még
Eddigi hozzászólások

Nincs hozzászólás. Legyen az első!

Végy egy Meta Ray Ban okosszemüveget, egészítsd ki egy kamerával, írj hozzá pár alkalmazást, és máris bárkiről megtudhatsz mindent, aki szembejön az utcán. Valahogy így foglalható össze két amerikai egyetemista meglehetősen ijesztő projektje, amellyel a magánélet mostaninál jobb védelmének szükségességére akarták...
2024. OKTÓBER 7.
[ 6:50 ]
Egyedülálló szuperbaktérium-térképet készítettek magyar kutatók egy nemzetközi projekt keretében – az egyik legveszélyesebb kórházi baktérium globális jelenlétét és terjedését mutatja be részletesen. "Azt tudjuk, hogy a kórházi fertőzések világszinten mekkora problémát jelentenek, és azt is, hogy az...
2024. OKTÓBER 4.
[ 6:26 ]
A szaruhártya-transzplantációra váró betegek gyorsabb ellátását szolgáló, a szaruhártyaszövet-adományok gyűjtésére, feldolgozására, tárolására és elosztására szakosodott intézményt hoztak létre a Pécsi Tudományegyetem (PTE) szemészeti klinikáján. A felsőoktatási intézmény az MTI-hez eljuttatott...
2024. SZEPTEMBER 19.
[ 15:15 ]
Beolvasás folyamatban