A Háló Vajdasági Fejlesztési Alapítvány Vajdasági agrár-mikrorégiók képzési programja keretében Bácskossuthfalva és Muzslya után a hétvégén Magyarkanizsán és Zentán tartottak előadásokat a mezőgazdasági termelők számára. Az előbbi helyszínen a házi készítésű feldolgozott termékek, az utóbbin pedig az alternatív fajok és technológiák alkalmazása napjaink mezőgazdaságában képezte a központi témát. A hétállomásos rendezvénysorozat a következő hétvégén Bácsfeketehegyen, Óbecsén és Kisoroszon folyatódik.
A Vajdasági agrár-mikrorégiók képzési programját életre hívó Háló Vajdasági Fejlesztési Alapítvány immár harmadik éve szervez rendszeresen képzésekkel egybekötött szakmai találkozókat a mezőgazdasági termelők számára, hangsúlyozta Molnár Verona, a Háló Vajdasági Fejlesztési Alapítvány programkoordinátora, aki elmondta, idén olyan koncepciót választottak, amely lehetővé tette, hogy a hét helyszínen hét különböző témát dolgozzanak fel.
– Abból kiindulva, hogy minden helyszínen más-más témát dolgozunk fel, az előadássorozatokra nemcsak az adott településen élő gazdákat vártuk és várjuk, hanem a Vajdaság más területein élőket is, aminek köszönhetően volt olyan előadássorozat, amelyre tíz-tizenkét településről is érkeztek érdeklődők. Az egynapos rendezvények keretében a kiválasztott témákat igyekeztünk érdekes megvilágításban bemutatni, hiszen a célunk a gyakorlatias hozzáállás megvalósítása volt. Ugyanakkor azt is szerettük volna elérni, hogy a különböző településekről érkező gazdák találkozzanak egymással, megosszák egymással a tapasztalataikat, megismertessék egymással az elképzeléseiket, és ezáltal lehetőséget kínáljunk számukra arra is, hogy felismerjék az együttgondolkodás és az együttműködés fontosságát – magyarázta Molnár Verona. – Ezekkel az előadásokkal, szakmai találkozókkal erősíteni szeretnénk a gazdákban azt az érzést, hogy fejlődni kell, motiválni szeretnénk őket, hogy legyenek fejlesztési elképzeléseik, és arra is, hogy fogjanak össze, mert anélkül nehezen tudnak eredményesen részt venni a különféle pályázatokon. Úgy gondolom, hogy mivel a vajdasági magyarság jelentős része a mezőgazdaságból és az élelmiszeriparból él, nélkülözhetetlen a fejlődés ahhoz, hogy itt tudjuk tartani a fiatalokat, és elfogadható életmódot biztosítsunk az itt élők számára – tette hozzá a Háló Vajdasági Fejlesztési Alapítvány programkoordinátora, aki elmondta, a hátralévő előadássorozatokat Bácsfeketehegyen, Óbecsén és Kisoroszon tartják majd meg, Bácsfeketehegyen a tervek szerint a termelés hatékonyságának növelése, Óbecsén a kukorica, Kisoroszon pedig az állattenyésztés lesz a központi téma.
A Háló Vajdasági Fejlesztési Alapítvány Vajdasági agrár-mikrorégiók képzési programja a budapesti Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium támogatásával valósul meg.
H. G.
Nincs hozzászólás. Legyen az első!