Vajdaság
Az MNT elnöke kinevezte a konzultációs testületeket
Betűméret:             

Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke az MNT alapszabályának 23. szakasza alapján a mai nappal kinevezte a Magyar Nemzeti Tanács Felsőoktatási, Kulturális-művészeti, valamint Közművelődési, oktatási-civil és általános civil területi konzultációs testületeit, amelyek tagjai állami egyetemi karok tanárai, valamint kiemelkedő egyéni teljesítményű, illetve meghatározó jelentőségű, véleményformáló vajdasági magyar alkotók, szakemberek.

Az elkövetkező időszakban a velük való szakmai párbeszéd és konzultációsorozat eredményeképpen alakulnak majd ki azok az elvi álláspontok, amelyek a Magyar Nemzeti Tanács munkáját meghatározzák és segítik beleértve a cselekvési terveket és a stratégiák felülvizsgálását is.

A Közoktatási konzultációs testületet - amelynek egyszerre kell megtalálnia a magyar gyermekeket és segítenie a pedagógusokat mind saját szakmai portfóliójuk, mind a magyar szellemiségű oktatás fejlesztésében, mert csakis ez lehet a nemzeti közösség megmaradásának és az itthoni továbbtanulásnak, majd az egészséges társadalmi integrációnak az alapja - a területi specifikumokat figyelembe véve nevezi majd ki Hajnal Jenő, így Magyarkanizsa-Zenta-Ada, Topolya-Kishegyes-Kúla-Nyugat-Bácska, Óbecse-Temerin-Újvidék-Szerémség, Bánát és Szabadka területén lévő iskoláskor előtti intézményei, általános- és középiskolái egyaránt be lesznek kapcsolva. Ezzel a munkamódszerrel a területi különbségekre és igényekre tud összpontosulni a munka. Ebbe a konzultatív testületbe területenként 40-60 pedagógust kértek fel.

Tekintettel arra, hogy az ifjúsági- és a tudományügyi stratégia még megírásra vár, ezen a területen nem konzultatív testületek, hanem szakemberek végzik majd el a munkát, amelynek végleges formáját a megszokott menet szerint közvita és szakmai jellegű párbeszéd adja meg a testületi döntéseket megelőzően.

FELSŐOKTATÁSI KONZULTÁCIÓS TESTÜLET

1. Bagi F. Ferenc, Újvidéki Egyetem – Mezőgazdasági Kar

2. Barak Ottó, Újvidéki Egyetem – Orvostudományi Kar

3. Bikit István, Újvidéki Egyetem – TMK Fizika Tanszék

4. Borbély Zoltán, Újvidéki Egyetem – Művészeti Akadémia

5. Bordás Bernadett, Újvidéki Egyetem – Jogtudományi Kar

6. Cvetićanin Lívia, Újvidéki Egyetem – Gépészeti Kar

7. Dudás Attila, Újvidéki Egyetem – Jogtudományi Kar

8. Dujmovics Ferenc, Újvidéki Egyetem – Orvostudományi Kar

9. Fábián Gyula, Újvidéki Egyetem – Építőmérnöki Kar, Szabadka

10. Fábri Izabella, Újvidéki Egyetem – Orvostudományi Kar

11. Faragó Kornélia, Újvidéki Egyetem – BTK Magyar Tanszék

12. Fejős István, Újvidéki Egyetem – Jogtudományi Kar

13. Gábrityné Molnár Irén, Újvidéki Egyetem – Közgazdasági Kar, Szabadka

14. Góli Kornélia, Újvidéki Egyetem – Művészeti Akadémia

15. Gúth Imre, Újvidéki Egyetem – TMK Fizika Tanszék

16. Györe Zoltán, Újvidéki Egyetem – BTK Történelem Tanszék

17. Horváth Olga, Újvidéki Egyetem – Orvostudományi Kar

18. Káich Katalin professor emeritus

19. Kapitány Attila, Újvidéki Egyetem – Művészeti Akadémia

20. Kaszás Károly, Újvidéki Egyetem – Építőmérnöki Kar, Szabadka

21. Kinka Rita, Újvidéki Egyetem – Művészeti Akadémia

22. Kovács Róbert, Újvidéki Egyetem – BTK Német Tanszék

23. Láncz Irén, Újvidéki Egyetem – BTK Magyar Tanszék

24. László Sándor, Újvidéki Egyetem – Művészeti Akadémia

25. Nagy Imre, Újvidéki Egyetem – TMK Földrajz Tanszék

26. Nyers József, Műszaki Szakfőiskola, Szabadka

27. Ódry Péter, Műszaki Szakfőiskola, Szabadka

28. Pataki Éva, Műszaki Szakfőiskola, Szabadka

29. Péter Andrea, Újvidéki Egyetem – Orvostudományi Kar

30. Petkovics Gyöngyi, Újvidéki Egyetem – Közgazdasági Kar, Szabadka

31. Petkovics Imre, Újvidéki Egyetem – Közgazdasági Kar, Műszaki Szakfőiskola Szabadka

32. Pósa Mihály, Újvidéki Egyetem – Gyógyszerészeti Tanszék

33. Somogyi Sándor professor emeritus

34. Sörös László, Újvidéki Egyetem – Közgazdasági Kar, Szabadka

35. Sörös Zita, Újvidéki Egyetem – Technológiai Kar

36. Stojišić Milosavljević Anastazija, Újvidéki Egyetem – Orvostudományi Kar

37. Szűcs Magdolna, Újvidéki Egyetem – Jogtudományi Kar

38. Takácsy Árpád, Újvidéki Egyetem – TMK Matematika Tanszék

39. Várady Tibor, akadémikus

40. Vickó Ferenc, Újvidéki Egyetem – Orvostudományi Kar

41. Vitkay Kucsera Ágota, Újvidéki Egyetem – Művészeti Akadémia

KULTURÁLIS-MŰVÉSZETI KONZULTÁCIÓS TESTÜLET

1. Balázs Áron, színházművészet

2. Berényi Emőke, irodalom

3. Blaskó Árpád, képzőművészet

4. Bózsó Izabella, irodalom

5. Cseszkó József, filmművészet

6. Csizmadia Anna, zeneművészet

7. Dukić Zoran, kortárs zeneművészet

8. Elor Emina, színházművészet

9. Francia Gyula, kulturális és média kommunikáció, menedzsment

10. Gazsó Hargita, múzeumpedagógia

11. Gazsó Orsolya, kulturális és média kommunikáció, menedzsment

12. Gondi Martina, kommunikáció és média

13. Gyarmati Kata, színházművészet

14. Kálló Béla, színházművészet

15. Kanyó Ervin, képzőművészet

16. Kovács Ákos, filmművészet

17. Lázár Tibor, képzőművészet

18. Lovra Éva, építőművészet

19. Mészáros Gábor, színházművészet

20. Mikuska Judit, irodalom

21. Nagyabonyi Emese, színházművészet

22. Ninkov K. Olga, művészettörténet

23. Oláh Tamás, színházművészet

24. Palásti Andrea, fényképművészet

25. Raffay Endre, művészettörténet

26. Rutonic Róbert, színházművészet

27. Suhajda Zita, képzőművészet

28. Szerda Zsófia, kulturális és média kommunikáció, menedzsment

29. Szilágyi Gábor, képzőművészet

30. Táborosi Margaréta, színházművészet

31. Verebes Ernő, zeneművészet, színházművészet

32. Virág Gábor, irodalom

KÖZMŰVELŐDÉSI, OKTATÁSI-CIVIL ÉS ÁLTALÁNOS CIVIL KONZULTÁCIÓS TESTÜLET

1. Ábrahám Csilla, kistérségi együttműködés

2. Béres Zoltán, általános civil szféra

3. Besnyi Szabolcs táborvezető, animátor

4. Blaskó Mihalik Éva, esélyegyenlőség, civil szféra

5. Brezovszki Roland koreográfus, néptáncpedagógus

6. Csikós Pajor Gizella, tehetségfejlesztés, matematika

7. De Negri Ibolya, pedagógiai civil tevékenység, tehetséggondozás

8. Erős Ervin, művelődés–oktatás–civil együttműködés

9. Farkas Emil, MET vajdasági tagozat

10. Fleisz Anasztázia, diáksegélyezés

11. Forró Lajos történész, helytörténész

12. Gerlovics Szilveszter, történelmi és kultúrtörténeti tárgyi értékek gyűjtése, őrzése

13. Hajvert Ákos, előadó-művészet, művelődésszervezés

14. Halasević Igor, kulturális örökségvédelem

15. Hallai Mihály, művelődésszervezés, hagyományőrzés

16. Hézső Zsolt, népzene, citera

17. Horvát-Militicsi Szabolcs, cserkészmozgalom

18. Hulló István biológus, környezetvédő

19. Huszár Zsolt hagyományőrző, íjász

20. Jelacsik Sutus Ágota gyógypedagógus-logopédus

21. Juhász Gyula, népzene, vonósok

22. Kanalas Zsófia, népzene, ének

23. Kisimre Szerda Anna koreográfus, népművelő

24. Komáromi László, önkéntes tűzoltók, hagyományőrzés

25. Kovács Attila, esélyegyenlőség, civil szféra

26. Kovács Magdaléna, közművelődés, hagyományőrzés

27. Krac Krisztián, cserkészmozgalom

28. Krnács Erika előadóművész

29. Kudlik Zoltán helytörténész

30. Lőrinc Natália, művelődés–oktatás–civil együttműködés

31. Losoncz Márk filozófus

32. Magyar Attila színművész, Tanyaszínház-mozgalom

33. Maurer Oszkár borász

34. Meleghy Zoltán, diáksegélyezés

35. Mihályi Katalin, közművelődés

36. Molnár József, közművelődés, amatőr rendező

37. Molnár Verona, általános civil szféra, kistérségi együttműködés

38. Oláj Ibolya, esélyegyenlőség, civil szféra

39. Özvegy Károly helytörténész

40. Palatinus Aranka helytörténész

41. Papp Julianna, esélyegyenlőség, civil szféra

42. Pelt Ilona, művelődés–oktatás–civil együttműködés

43. Péter István, művelődés–oktatás–civil együttműködés

44. Raffai Ágnes színművész, közművelődés

45. Rózsa Zsombor, tehetségfejlesztés, sakk

46. Sebők Valéria népi iparművész, hagyományőrzés

47. Sihelnik József környezetvédő

48. Szabó Hunor cserkész

49. Szőke Anna kulturális antropológus, óvodapedagógia

50. Sztojkó József, művelődés–oktatás–civil együttműködés

51. Szuhankó Ruzsena kézműves, hagyományőrző

52. Vajda János helytörténész

53. Varga Ildikó, diáksegélyezés

54. Varga Tamás, színházművészet, művelődésszervezés

(A Magyar Nemzeti Tanács Sajtószolgálata)

A közlemény (pdf-formátumban)

Az Ön hozzászólása

1000 leütés maradt még
Eddigi hozzászólások

Nincs hozzászólás. Legyen az első!

Az egészségház napját ünnepelték Topolyán. Dr. Hadzsy János a topolyai egészségház névadója 173 évvel ezelőtt, 1851 áprilisában született. 2005 óta ezen a napon ünneplik az egészségügyi intézmény napját. Dr. Illés Csilla, az intézmény igazgatónője az egészségház udvarában található Hadzsy-szobornál...
2024. ÁPRILIS 18.
[ 12:27 ]
Topoly község önkormányzata ebben az évben támogatást irányzott elő a költségvetésben a civil szervezeteknek és sportegyesületeknek. Összesen 119 benyújtott projektet támogatnak, a teljes keret 34,4 millió dinárt tesz ki. A kultúra területén 55 projekt, összesen 15,5 millió dináros támogatásban részesül, a...
2024. ÁPRILIS 18.
[ 11:49 ]
A 2024/2025-ös tanévben újabb 20 jogászhallgató nyerheti el a Magyar Nemzeti Tanács által meghirdetett jogászösztöndíjat, írja a pannonrtv.com. A feltételek nem változtak: azok a gólyák igényelhetik, akik még nem rendelkeznek felsőfokú végzettséggel és első alkalommal iratkoznak be valamelyik Szerbiában működő...
2024. ÁPRILIS 17.
[ 19:10 ]
Beolvasás folyamatban