Magyarország
Meghalt 33 beteg, és 1474-gyel nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon
Betűméret:             

Elhunyt 33 ember, és újabb 1474 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu vasárnap.

A kormányzati portálon azt írták: 46 290-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 1142-re emelkedett, 14 088-an már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 31 060. Az aktív fertőzöttek 31 százaléka, az elhunytak 41 százaléka, a gyógyultak 30 százaléka budapesti. 1712 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 179-en vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 25 734-en vannak, a mintavételek száma 894 385-re nőtt.

Kiemelték: a járvány második hulláma zajlik Magyarországon. A kormány célja, hogy az ország működőképességét megtartsa, és ne hagyja, hogy a vírus megbénítsa a mindennapokat, ehhez azonban az általános óvintézkedések betartására van szükség.

Egész Európában dinamikusan terjed a vírus, ezért a határellenőrzés és a beutazási korlátozás továbbra is érvényben van, a kormányfő arra kérte a magyar családokat, hogy most ne tervezzenek külföldi síelést - írták. Hozzátették: Müller Cecília országos tisztifőorvos vasárnapi nyilatkozatában pedig arról beszélt, hogy nem szabad belefáradni a koronavírus-járvány kezelésébe, mert legalább annyi van még előttünk, mint amennyi mögöttünk.

Felhívták a figyelmet arra, hogy kötelező a maszk használata az üzletek és a tömegközlekedési eszközök mellett a mozikban, a színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint az ügyfélfogadási irodákban. Este 11 óra után a vendéglátóhelyeket és szórakozóhelyeket be kell zárni.

A vírus közösségi terjedésének megfékezéséért továbbra is azt kérik az emberektől, kerüljék azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartsák a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossanak kezet. Akinél hatósági házi karantént rendeltek el, szigorúan tartsa be. Akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.

Kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérik, hogy fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására. A kórházakban és az idősotthonokban látogatási tilalom van érvényben. Az idősotthonok fenntartóinak pedig mindent meg kell tenniük a fertőzések elkerüléséért. Ha egy szociális intézményben vagy más közösségben gócpont alakul ki, a járványügyi bevetési egység megteszi a szükséges intézkedéseket - hangsúlyozták.

Közölték azt is, hogy a kormány - az egészségügyi védekezés fenntartása mellett - további gazdaságvédelmi és családvédelmi intézkedéseken dolgozik.

"Tartsuk be a szabályokat, és akkor együtt újra sikerülni fog" - írták.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (14 434) és Pest megyében (5989) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Győr-Moson-Sopron (2873), Borsod-Abaúj-Zemplén (2585), Szabolcs-Szatmár-Bereg (2217) és Hajdú-Bihar megye (2136). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Tolna (471). (MTI)

Négy 70. életévét betöltött tagja van az Alkotmánybíróságnak, köztük Polt Péter, a testület elnöke, írja az MTI annak kapcsán, hogy Magyar Péter hétfőn a parlamentben bejelentette a Tisztítótűz művelet elindítását, továbbá azt is, hogy visszavezetik az alkotmánybírókra vonatkozó 70 éves felső korhatárt, így...
2026. JÚNIUS 22.
[ 15:41 ]
Megszabadítjuk a magyarokat „a hazánkat kirabló, az állampolgárokkal szemben fellépő, őket fenyegető, életüket ellehetetlenítő politikai és gazdasági maffiától” – mondta Magyar Péter miniszterelnök az Orszűggyűlés hétfői ülésén, napirend előtti felszólalásában. A kormányfő kijelentette: minden területen a...
2026. JÚNIUS 22.
[ 15:37 ]
A Visegrádi Négyek együttműködése újra él! - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán. "Lengyelország, Csehország és Szlovákia miniszterelnökét kedden délután fogadom Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban, hogy újraindítsuk a négy ország szoros együttműködését, és közösen...
2026. JÚNIUS 21.
[ 16:04 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó