A rendkívüli helyzet ellenére kötelező a gépjárművek bejegyzése
Betűméret:
A rendkívüli helyzet ellenére kötelező a gépjárművek bejegyzése - tájékoztat a Szerbia Szerbiai Autó-motor Szövetség (AMMS).
A kötelező műszaki vizsgák helyszíneiről a 1987-es telefonszámon érdeklődhetnek a polgárok a nap 24 órájában – áll a közleményükben. A bejegyzés elvégzéséhez a jövőben is feltétel az, hogy a gépjármű kifogástalan állapotban legyen.
Új iratok kérelmezése, valamint használt vagy új autók első alkalommal történő bejegyzése céljából a szerbiai belügyminisztériumhoz kell fordulni. (Tanjug)
A Srbijavoz bejelentette, hogy július 15-től átlagosan mintegy 10 százalékkal emeli a belföldi vasúti jegyek árát. A vasúttársaság szerint az áremelés célja a szolgáltatások fejlesztése, az utaskomfort javítása, valamint az új vonatok beszerzésének és a vasúti infrastruktúra korszerűsítésének finanszírozása.
A...
2026. JÚNIUS 10.
[ 14:44 ]
Aleksandar Vučić szerb elnök Belgrádban fogadta Alexus G. Grynkewich tábornokot, a NATO európai szövetséges erőinek főparancsnokát. A találkozón a felek a nyugat-balkáni biztonsági helyzetről, valamint a béke és a stabilitás megőrzésének fontosságáról egyeztettek, közölte a Tanjug.
Vučić a megbeszélést követően...
2026. JÚNIUS 10.
[ 12:19 ]
A szerbiai Belügyminisztérium (MUP) ismét felhívta a figyelmet az elektromos rollerek használatára vonatkozó szabályokra.
A hatályos előírások szerint az elektromos rollerrel csak azok vehetnek részt a közlekedésben, akik rendelkeznek a Közlekedésbiztonsági Ügynökség által kiadott azonosító matricával. Ennek hiánya 10...
2026. JÚNIUS 10.
[ 11:42 ]



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




