Szerbia az orosz vakcinát teszteli
Betűméret:
Húsz adag orosz, Szputnyik-V koronavírus-vakcinát kap Szerbia még a héten Moszkvától laboratóriumi tesztelésre - közölte a szerb kormányfő a szerbiai közszolgálati televízió kedd reggeli híradójának beszámolója szerint.
Ana Brnabić hozzátette: az ország vezetése azon dolgozik, hogy az állampolgárok mihamarabb hozzáférjenek a koronavírus elleni oltóanyaghoz, ugyanakkor ne csak egyféle vakcina álljon rendelkezésükre, hanem tudjanak választani.
A regisztrált fertőzöttek száma keddre Szerbiában 6224-gyel 175 438-ra emelkedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 55-tel 1604-re nőtt. (MTI)


Miután vasárnap közzétették a kisérettségi végleges eredményeit, amelyek elérhetők a Moja srednja škola portálon, minden leendő középiskolás ma és holnap (július 1-jén és 2-án) töltheti ki a felvételi kívánságlistát.
A Moja srednja škola portálon, a Támogatás/Útmutatók szekcióban elérhető egy videós...
2025. JÚLIUS 1.
[ 9:27 ]
Az elmúlt hónap két hőhullámot és rekord alacsony csapadékmennyiséget hozott. Júniusban mindössze néhány nap esett az eső, az extrém meleg időjárás és a csapadékhiány pedig komoly aszályt okozott, amely az előrejelzések szerint egész nyáron folytatódni fog.
Az előrejelzési modellek szerint július folyamán végig 30...
2025. JÚLIUS 1.
[ 9:16 ]
A Belgrádi Egyetem hallgatói felszólították a polgárokat, hogy július 1-jén lépjenek tömeges munkabeszüntetésbe mindaddig, amíg nem teljesül az „a három követelés, amelyben a polgárok megállapodtak”. Az éjszaka folyamán több személy előállítottak.
A BBC szerb nyelvű portálja szerint a korábbi követelésekhez...
2025. JÚLIUS 1.
[ 8:39 ]
