Parlamentarni izbori u Mađarskoj 8. aprila ove godine predstavljaju značajan događaj u pogledu sudbonosnih pitanja mađarske nacije, zato na ovim izborima treba da glasaju i dvojni mađarski državljani u Vojvodini – poručio je predsednik Nacionalnog saveta Mađara u Srbiji Jene Hajnal.
Hajnal je u izjavi za mađarsku televiziju M1 istakao da su za proteklih osam godina, za vreme vlade "Fidesz"-a, bilo je jasno da Mađarska ima nacionalno opredeljenu vladu koja pomaže mađarskim manjinskim zajednicama.
Za proteklih osam godina pojavili su se programi za materijalnu podršku mađarskim manjinskim institucijama, što nam daje osnovu da na ovim izborima glasamo za kandidate sadašnje vladajuće stranke – rekao je Hajnal, dodajući da su sada uz pomoć Vlade Mađarske u toku realizacija značajnih razvojnih investicija, "a sve ovo nas jača u osećanju identiteta i u sačuvanju maternjeg jezika".



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




