A Vajdasági Klinikai Központban 195 koronavírusos beteg kezelnek, 13-an lélegeztetőgépen vannak
Betűméret:
A Vajdasági Klinikai Központban jelenleg 195 beteget ápolnak, akiknél igazolt a koronavírus-fertőzés. Ebből 13-an állapotuk súlyossága miatt mesterséges lélegeztetést igényelnek.
Az ápoltak többsége Újvidék város területéről való, majd Verbász, Szabadka és más vajdasági települések betegei következnek.
A koronavírus terjedésének megfékezése érdekében a klinikai központ emlékeztet a védőintézkedések betartásának fontosságára, ami azt jelenti, hogy viselni kell az arcmaszkot, meg kell tartani a kellő távolságot, továbbá fontos a rendszeres kézmosás és a fertőtlenítés, zárt térben pedig kerülni kell a tömeges gyülekezést. (RTV)
Az újvidéki egyetemek blokádban részt vevő hallgatói szombatra tüntetést hirdettek. A résztvevőket a Fruška gora utca és a Lazar cár sugárút kereszteződéséhez, az úgynevezett turbókörforgalomhoz várják.
A program már 14.30-kor megkezdődik, amikor a polgári gyűlések és a hallgatók standjai nyitnak meg.
A...
2026. JÚNIUS 19.
[ 16:12 ]
A Magyar Nemzeti Tanács (MNT) pénteken Szabadkán megtartotta 25. rendes ülését, amelyen a testület 105 napirendi pontot tárgyalt meg. A tanács elsősorban oktatási, művelődési, tájékoztatási és nyelvhasználati kérdésekről döntött, emellett számos intézményvezetői kinevezést és pályázati véleményezést is napirendre...
2026. JÚNIUS 19.
[ 13:52 ]
Közlekedési baleset történt pénteken a zentai hídon, ahol két tehergépjármű ütközött össze. A baleset következtében a forgalmat teljesen leállították az érintett szakaszon, számolt be róla a Telegraf.
A helyszíni információk szerint egy zentai rendszámú teherautó felhajtott az útpadkára, majd irányíthatatlanná...
2026. JÚNIUS 19.
[ 10:22 ]



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

