Vajdaság
Szabadka polgármestere Stevan Bakić, a városi képviselő-testület elnöke Gyivánovity Dániel
Betűméret:             

A szabadkai városi képviselő-testület alakuló ülésén a képviselők letették a hivatali esküt, majd megválasztották testület elnökét.

Gyivánovity Dániel, a Vajdasági Magyar Szövetség elnökségi tagja lett a városi képviselő-testület elnöke Szabadkán. 63-an szavaztak, 54-en igennel, 9-en pedig ellene.

Megválasztása után mondott székfoglalójában köszönetet mondott mindenkinek, aki rá szavazott. Eskütételét követően elmondta, hogy mindenkivel kész együttműködni, aki a város javát kívánja szolgálni. Tiszteletben tartja az Alkotmányt és a törvényeket és mindenkitől ezt várja el.

Nágel János, a VMSZ frakcióvezetője üdvözölte Gyivánovity Dániel megválasztását a tisztségre, és elmondta, a koalíciós megállapodás értelmében olyan embert választottak, aki alkalmas erre a pozícióra. Reményét fejezte ki hogy megfelelően és sikeresen vezeti majd a képviselő-testület munkáját.

Stevan Bakić is felszólalt és köszönetet mondott a Szerb Haladó Párt nevében Pásztor Bálintnak, amiért olyan sikeresen vezette a képviselő-testületet az elmúlt négy évben. Hozzátette, támogatja Gyivánovity Dánielt, és reményét fejezte ki, hogy legalább olyan szinten vezeti majd az üléseket, mint ahogyan azt elődje tette.

Gyivánovity Dániel székfoglaló beszéde után kézfelemeléssel megválasztották a VKT titkárát. Ebben a tisztségben az új mandátumban is dr. Ladóczki Gyula marad.

A városi képviselő-testület alelnöke Nebojša Crnogorac lett. A titkos szavazáson 55-en szavaztak rá, 8-an ellenezték a kinevezését.

A következő napirendi pont a polgármester, és helyettesének a megválasztása volt.

Stevan Bakićot 8 ellenszavazat mellett választották meg Szabadka polgármesterének. Helyettese Góli Csilla lett.

Stevan Bakić megválasztása után ismertette programját.

A városi tanács új tagjai, akik segíteni fogják a polgármester munkáját: Tót Róbert (kommunális tevékenységek és fejlesztés), Marko Marić (gazdaság), Bognár Pásztor Hajnalka (mezőgazdaság és környezetvédelem), Milanka Kostić (oktatás és művelődés), Szelesi Gyöngyi (szociális védelem és egészségügy), Nataša Aleksić (sport és ifjúság), Ercsi Hargita (turizmus, beruházások, nemzetközi együttműködés).

Fehér Szilvia
A Szabadkai Mezőgazdasági Termelők Egyesülete szerint a várost sújtó vihar jelentős károkat okozott a termőföldeken, miközben a helyi önkormányzat túl lassan reagál a kialakult helyzetre, közölte a 021.rs portál. Az egyesület arra kérte a gazdákat, hogy haladéktalanul jelentsék be a károkat a mezőőröknél, hogy...
2026. JÚNIUS 20.
[ 7:54 ]
Az újvidéki egyetemek blokádban részt vevő hallgatói szombatra tüntetést hirdettek. A résztvevőket a Fruška gora utca és a Lazar cár sugárút kereszteződéséhez, az úgynevezett turbókörforgalomhoz várják. A program már 14.30-kor megkezdődik, amikor a polgári gyűlések és a hallgatók standjai nyitnak meg. A...
2026. JÚNIUS 19.
[ 16:12 ]
A Magyar Nemzeti Tanács (MNT) pénteken Szabadkán megtartotta 25. rendes ülését, amelyen a testület 105 napirendi pontot tárgyalt meg. A tanács elsősorban oktatási, művelődési, tájékoztatási és nyelvhasználati kérdésekről döntött, emellett számos intézményvezetői kinevezést és pályázati véleményezést is napirendre...
2026. JÚNIUS 19.
[ 13:52 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó