Gazdaság
A pancsovai kőolaj-finomító új üzemének ünnepélyes megnyitója
"A volt JSZSZK területén semmi sem mérhető Pancsovához"
Betűméret:             

A volt JSZSZK területén semmi sem mérhető Pancsovához, mondta Aleksandar Vučić szerb elnök a pancsovai kőolaj-finomító új, mélyfeldolgozó-üzemének ünnepélyes beindításakor.

Vučić kiemelte: Szerbiában ma beindult a régió sőt, a volt Jugoszlávia területén működő három legmodernebb kőolaj-finomítójának egyike.

Mint közölte, a pancsovai kőolaj-finomító most elérte, ha nem szárnyalta túl a burgaszi Lukoil, vagy a magyarországi Mol szintjét.

„A volt JSZSZK területén semmi sem mérhető ahhoz, ami most Pancsován van. Mindent a legkorszerűbb módon tettünk, a szükséges digitalizáció alkalmazásával”, mondta Vučić.

Az oroszok „szélesre tárták az ajtót” a Petrohemijáról szóló megállapodás kapcsán

Vučić kijelentette: megállapodtak a Gazprom Neft képviselőivel, hogy szakértői csoportot alakítanak, amely mérlegeli majd a Petrohemija magánosítását.

„Még egy fontos hír a polgárok számára. Tudják, hogy már évek óta gondjuk van az IMF-fel és a Világbankkal a Petrohemija kapcsán, és most nem csak megnyitottuk, hanem szélesre tártuk az ajtót a Gazprom Gazprom Nyefttyel kötött megállapodással”, mondta a szerb államfő.

Harcsenkó: Az energiaszektor Szerbia és Oroszország partnerségének alapja

A Szerbia és Oroszország közötti partnerség alapjának számos ága van, de ennek a partnerségnek az egyik vezető ágazata az energiarendszer, jelentette ki Alekszandr Bocan-Harcsenkó, Oroszország szerbiai nagykövete, majd hozzátette: ezt bizonyítja a pancsovai mélyfeldolgozó-üzem átadása is.

A nagykövet kiemelte, hogy nem tud egyetlen energetikai vállalatot sem a régióban vagy Európában, amely a jelenlegi, pandémia okozta körülmények között és a kedvezőtlen piaci helyzetben folytatja a fejlődést, és befejezi a legfontosabb projekteket, mint ahogy azt a NIS teszi.

A pancsovai mélyfeldolgozó-üzem, amelyet ma adtak át rendeltetésének, 99 százalékban javít a kőolaj feldolgozásán, csökkenti a környezetszennyezést, valamint javítja Szerbia és a NIS helyzetét a piacon, mondta Alekszandr Gyukov, a Gazprom Gazprom Nyefty vezérigazgatója.

Arra is emlékeztetett, hogy 2017 őszén jelentette be a pancsovai mélyfeldolgozó-üzem kiépítését, és most, három évvel később, ezt a projektet sikeresen realizálták. (Tanjug)

Tovább erősödött a forint - illusztráció
2026. JÚNIUS 25.
[ 11:34 ]
Dušan Bajatović, a Szerbiai Szocialista Párt parlamenti képviselője és a Srbijagas közvállalat igazgatója ma kijelentette, hogy az Oroszországgal kötött gázszállítási szerződést a következő három hónapra meghosszabbították, és várakozásai szerint hamarosan az év végéig is meghosszabbítják, írja a Tanjug. –...
2026. JÚNIUS 24.
[ 16:25 ]
A római kormány a rendkívüli hőség miatt engedélyezte, hogy bizonyos gazdasági és termelési ágazatokban csökkentsék vagy ideiglenesen felfüggesszék a munkavégzést, miközben tizenöt városban a legmagasabb hőségriasztást lépett életbe kedden, írja az MTI. A munkaidő csökkentése, vagy a munka esetleges felfüggesztése...
2026. JÚNIUS 23.
[ 18:53 ]
A vasúti áruszállítással foglalkozó Srbija Kargo közvállalat a hónap végéig 424 dolgozó elbocsátását tervezi a vállalat rossz üzleti eredményei miatt – írja a Danas. A Danas által megtekintett dokumentum szerint Dušan Đukić, a Srbija Kargo megbízott igazgatója június 22-én megküldte a vasutas szakszervezeteknek a...
2026. JÚNIUS 23.
[ 13:32 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó