Dél-bácskai körzet: 21 sofőrt kizártak a forgalomból, hármat őrizetbe vettek
Betűméret:
Az elmúlt 24 órában a Dél-bácskai körzetben hat közlekedési baleset történt, amelyekben egy személy súlyosan, további négy pedig könnyebben megsérült.
Az újvidéki rendőrkapitányság szeptember 3-án a körzet területén összesen 298 közlekedésbiztonsági szabálysértést tárt fel és szankcionált. A hatóság 21 gépjárművezetőt és öt járművet zárt ki a forgalomból.
Három sofőrt őrizetbe is vettek: egyiküket ittas vezetés miatt, kettőt pedig a szabálysértések ismételt vagy folyamatos elkövetése okán. Őket szabálysértési feljelentéssel a bíróság elé állítják.
Közös emlékbélyeget bocsátott ki a szlovén és a szerb posta Mária jugoszláv királyné és udvarhölgye, Franja Tavčar humanitárius munkásságának emlékére - közölte a szlovén posta.
A tájékoztatás szerint a két nő az 1920-as és 1930-as években szoros kapcsolatban állt egymással, és a rászorulók, köztük szegény...
2026. JÚNIUS 12.
[ 13:14 ]
Majdnem négy évet töltött orosz fogságban Alekszandr Ivanov ukrán tengerészgyalogos, akit a Mariupolért vívott harcok idején ejtettek foglyul. A BBC-nek elmondott története szerint a mordvinföldi büntetőtelepen töltött hosszú hónapok alatt gyerekkori szenvedélye, a Harry Potter-könyvek világa segített neki és rabtársainak...
2026. JÚNIUS 12.
[ 8:59 ]
A belgrádi Felsőfokú Ügyészség további 30 nappal meghosszabbítaná Veselin Milić, Belgrád korábbi rendőrfőkapitányának letartóztatását. Az ügyészség indoklása szerint fennáll a veszélye annak, hogy szabadlábon eltüntetné, elrejtené vagy meghamisítaná a bizonyítékokat.
Milić azok között a gyanúsítottak...
2026. JÚNIUS 11.
[ 17:06 ]



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




