Magyarország
Sulyok Tamás: A Tisza Párt történelmi felelősséget visel
Betűméret:             

A példátlan mértékű felhatalmazással a Tisza Párt történelmi felelősséget is visel hazánkért és nemzetünkért – jelentette ki Sulyok Tamás köztársasági elnök szombaton az Országgyűlés alakuló ülésén.

Az államfő beszéde elején kiemelte: a rendszerváltozás óta tizedik alkalommal összeült Országgyűlés összetétele négy parlamenti ciklus után egyúttal kormányváltást is eredményezett.

Az áprilisi országgyűlési választáson Magyarország demokratikus jogrendje alapján a magyar nép kinyilvánította akaratát, és a Tisztelet és Szabadság Párt példátlan részvétel mellett példátlan győzelmet aratva kapott lehetőséget az ország irányítására – fogalmazott, gratulálva a választáson győztes pártnak.

Hangsúlyozta: ezzel a felhatalmazással a Tisza Párt történelmi felelősséget is visel hazánkért és nemzetünkért. Hozzátette: a pártra olyan szolgálat hárul, amelynek tétje nem kevesebb, mint az ország és a nemzet közösségeinek előrehaladása, erejének gyarapítása és ellenálló képességének megőrzése.

Sulyok Tamás úgy fogalmazott: a kiélezett kampány után a politikának vissza kell térnie természetes közegébe, a közjogi keretek közé.

– A fókusz ismét egyedül az ország sorsának jobbá tételére esik. Van mit javítani az emberi kapcsolatainkon, hiszen ahogyan egymással beszélünk és egymásra tekintünk, valójában úgy viszonyulunk a hazánkhoz is. Magyarország csak úgy tud épülni, ha együtt építünk, és nem egymás ellenében – mondta.

Az államfő konstruktív együttműködést sürgetett az országot előrevivő, a nemzetet erősítő és a közélet nyugalmát szolgáló ügyekben. Kiemelte: az Országgyűlés alakuló ülésének előkészítése során már látta ennek pozitív példáit is.

Sulyok Tamás az Országházat a nemzeti szabadság és a jog fellegvárának nevezte, amely a magyar államiság és jogrend számos szimbólumát őrzi. Példaként Bibó Istvánt említette, aki 1956-ban a parlamentben maradt a szovjet megszállás idején, és kiállt a demokratikus jogrend mellett.

A köztársasági elnök hangsúlyozta: a magyar jogrend alapja, hogy nem az ember van a jogért, hanem a jog van az emberért. Mint mondta, a jogbiztonság olyan érték, amelyet minden körülmények között meg kell őrizni.

Sulyok Tamás szerint a magyar jogfelfogás szorosan kapcsolódik Magyarország európai identitásához is, amely Szent István örökségére vezethető vissza. Úgy fogalmazott: Magyarország Európa része nemcsak földrajzi, hanem szellemi és kulturális értelemben is.

Az esküt tett képviselőknek azt üzente: nemcsak négy évre kaptak mandátumot, hanem történelmi felelősséget is viselnek. Kiemelte: minden parlamenti képviselő a nemzet egészét köteles szolgálni, világnézettől, lakóhelytől és élethelyzettől függetlenül.

Az államfő beszéde végén közölte: azt javasolja az Országgyűlésnek, hogy Magyar Pétert válassza meg miniszterelnöknek. (MTI)

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít - jelentette ki Orbán Viktor, a Fidesz szombati kongresszusán újraválasztott pártelnök, aki azt ígérte, a következő egy évben azért dolgozik majd, hogy a Fideszt rendezett,...
2026. JÚNIUS 13.
[ 18:20 ]
Megkezdődött a Budapest és Split között közlekedő Adria InterCity nyári járatainak jegyértékesítése, az éjszakai vonat július 3. és október 2. között hetente 2-4 alkalommal közlekedik a horvát tengerpartra - közölte szombaton honlapján a MÁV-csoport. Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter Facebook-oldalán...
2026. JÚNIUS 13.
[ 16:07 ]
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének szombaton a párt 32., tisztújító kongresszusán, Budapesten; a négy alelnök Gál Kinga, Bóka János, Gyopáros Alpár és Kreicsi Bálint lett. Orbán Viktort - aki a pártelnöki posztra egyedüli jelölt volt - titkos szavazáson 737 érvényes szavazatból 729 szavazattal...
2026. JÚNIUS 13.
[ 16:01 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó