Magyarország
A magyar és a szerb parlament együttműködéséről tárgyalt a két ország házelnöke Belgrádban
Betűméret:             

A Magyarország és Szerbia közötti "egyre javuló kapcsolatok" további erősítéséről és az együttműködési lehetőségekről tárgyalt kedden Belgrádban Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke és Ana Brnabić, a szerb parlament elnöke, a találkozóról a magyar házelnök tájékoztatott.

A megbeszéléseket követően Forsthoffer Ágnes a magyar sajtónak elmondta:

az Országgyűlés elnökeként első külföldi útja Szerbiába vezetett,

ahol a szerb parlamenti elnökkel való találkozó mellett részt vett az Interparlamentáris Unió konferenciáján.

Mint mondta: a szerb házelnökkel megállapodott abban, hogy mind politikai, mind gazdasági téren igyekeznek támogatni egymást. Megkeresik azokat a pontokat, amelyekben a magyar parlament tudja segíteni a szerbet a jó gyakorlatok megosztásával, "és elsősorban az EU-csatlakozással kapcsolatos olyan területeken, amelyeken tényleg úgy érezzük, hogy hozzá tudunk tenni Szerbia sikeréhez".

Az Országgyűlés elnöke kedd este a belgrádi várban koszorút helyez el Nándorfehérvári Emlékkőnél a nándorfehérvári csata 570. évfordulója alkalmából, írja az MTI.

Ana Brnabić az Instagramon azt írta, kiváló megbeszélést folytatott Forsthoffer Ágnessel, és mindketten kifejezték szándékukat, hogy folytatják a két ország közötti lehető legjobb kapcsolatok építését és erősítését.

– Külön öröm számomra, hogy Forsthoffer asszony első nemzetközi látogatása éppen Belgrádba vezetett – közölte Brnabić a Tanjug híre szerint.

A szerbiai házelnök megköszönte a budapesti látogatásra szóló meghívást, amelyet – mint írta – örömmel elfogadott. Hozzátette, reméli, hogy a közeljövőben ismét találkoznak.

Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tüntetők - akik többek között "kitartásra" biztatták Sulyok Tamás köztársasági elnököt és Orbán Viktor volt miniszterelnököt éltették - a Kodály...
2026. JÚNIUS 6.
[ 9:10 ]
Jövő héten benyújtjuk az Országgyűlésnek a közmédia teljes átalakításáról szóló törvényjavaslatot – jelentette be a miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán. Magyar Péter azt írta: a cél a kiegyensúlyozott tájékoztatás. Hozzátette: "a hír szent, a vélemény szabad." Tarr Zoltán társadalmi...
2026. JÚNIUS 6.
[ 9:09 ]
Több jelentős intézkedésről döntött a magyar kormány csütörtöki ülésén – közölte az MTI a pénteki kormányszóvivői tájékoztató alapján. Péntektől megszűnik a Fülöp-szigetekről, Grúziából és Örményországból érkező vendégmunkások gyorsított foglalkoztatásának lehetősége, a következő tanévtől...
2026. JÚNIUS 5.
[ 15:17 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó