Kijárási tilalom a május elsejei ünnepek alatt Szerbiában, a nyugdíjasok napi egy órát sétálhatnak
Betűméret:
A szerb kormány döntött arról, hogy a május elsejei ünnepek alatt a kijárási tilalom csütörtök (április 30.) 18 órától hétfő (május 4.) reggel öt óráig fog tartani.
A kormány a döntést annak érdekében hozta meg, hogy a májusi elsejei ünnepek alatt a társas érinkezések a minimumra csökkenjenek.
A 65 évnél idősebb polgárok április 27-től, hétfőtől mindennap egy órát sétálhatnak este hat és éjjel egy óra között, de legfeljebb hatszáz méterre távolodhatnak el otthonuktól.
A nyugdíjasok csütörtök reggel négy és hét óra között intézhetik el a bevásárlást, írja a Tanjug.
Mintegy 3500-an vettek részt pénteken a Valjevóban megtartott, Egy éve igazság nélkül – Valjevo emlékezik elnevezésű tüntetésen – közölte a szerbiai Belügyminisztérium. A rendőrség 11 embert állított elő különböző szabálysértések miatt.
A Belügyminisztérium közleménye szerint a diákok által szervezett,...
2026. AUGUSZTUS 15.
[ 8:15 ]
A szerbiai mezőgazdasági minisztérium arra szólította fel a termelőket, hogy ne égessék el a tarlót, a betakarítás után visszamaradt növényi maradványokat és más növényi hulladékot a földeken vagy azok közelében.
A tárca emlékeztetett arra, hogy a tarló és a növényi maradványok szabadtéri égetését törvény...
2026. AUGUSZTUS 14.
[ 12:36 ]
Szeptember 22-én kezdődik meg a 6000 dináros támogatás kifizetése Szerbia nagykorú polgárai számára, míg a nyugdíjasok szeptember 14-étől 20 és 35 ezer dinár közötti támogatásban részesülnek – jelentette be Aleksandar Vučić szerb köztársasági elnök az Expo építési munkálatainak megtekintése után.
A 6000...
2026. AUGUSZTUS 14.
[ 12:31 ]



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

