Pecze József lett a falu díszpolgára, posztumusz pedig Sipos Béla is megkapta ezt az elismerést. Kishegyes tiszteletbeli polgárává avatták Sinka Józsefet, Békésszentandrás egykori polgármesterét, aki szintén posztumusz kapta meg az elismerést. Köszönőlevelet kapott a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, valamint Világos Adriana és Gvozdenovity Katarina, a két fiatal sportoló.
Kishegyesi újratelepítésének 250. évfordulója alkalmából és a falunap alkalmából leleplezték a Művelődési Ház falán azt az emléktáblát, amelyen az első világháborúban elesett kishegyesiek neveit tüntették fel. Közel 200 név szerepel ezen a táblán. Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke és Juhász Bálint, a VMSZ elnökségi tagja leplezte le a táblát, Hajnal előtte beszédében kitért a háború esztelenségére. A nevek összegyűjtéséhez és felkutatásához dr. Virág Gábor és Varga Géza járultak hozzá jelentős mértékben. Ft. Brasnyó Ferenc kishegyesi esperes plébános pedig felszentelte a táblát. A táblaavatót és szentelőt követő ünnepi műsorban Pásztor István a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke beszédében kiemelte, mennyire fontos az összetartás, az egység, mindezt az idetelepülők, illetve a történelmileg is jelentős eseménynek számító hegyesi csata résztvevőinek példájával is illusztrálta.
Az ünnepi műsor keretében átadták az elismeréseket is. A falu díszpolgárának címét Pecze József kapta meg. Pecze József évtizedeken keresztül szervezte, támogatta a falu művelődési és sportéletét, de a testvértelepülési kapcsolatok ápolásában, a falu mindennapi problémáinak a megoldásában is közreműködött. Posztumusz díszpolgári címet Sipos Bélának ítélték oda, aki a helyi közösség titkáraként, majd községi elnökként, de sportmunkásként és állandó aktivistaként sokat tett a közösségért.
Posztumusz tiszteletbeli polgár címet ítéltek oda Sinka Józsefnek, Békésszentandrás egykori polgármesterének, aki önzetlenül segített a kishegyesieknek az embargós, polgárháborús 90-es években. Sipos Béla és Sinka József közösen munkálkodtak, a két település kapcsolatainak a fejlesztését is elősegítették és sajnos már nincsenek az élők soraiban, de a 250. évforduló alkalmából szimbolikus jelentőségű, hogy ők kapták meg az elismerést. A posztumusz kitüntetettek özvegyei is szóltak a jelenlévőkhöz, majd pedig Pecze József is a maga szerény stílusában köszönte azt meg.
Köszönőlevelet kapott a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, valamint Világos Adriana és Gvozdenovity Katarina, a két fiatal sportoló lány, akik számos országos bajnoki címmel és a hazai és nemzetközi versenyeken elért kimagasló eredményeikkel öregbítették Kishegyes hírnevét. Katarina nevében a Dombos Asztalitenisz Klub képviseletében Lengyel Mónika vete át az elismerést, mert a fiatal sportoló éppen egy olaszországi versenyen tartózkodik. Adriana pedig azt ígérte, további jó eredményekkel viszonozza majd a gesztust.
Vörös Julianna, a helyi közösség tanácselnök-helyettese alkalmi beszédében 250 év távlatából is visszatekintett a múltba. Pecze Józsefnek az elismerést Juhász Bálint, a VMSZ elnökségi tagja adta át, aki korábban a helyi közösség tanácselnöke volt.
Az ünnepi műsorban felléptek a helybeliek és a békésszentandrásiak is, Sinka Imre, Békésszentandrás polgármestere pedig települése zászlaját ajándékozta Kishegyesnek.




Nincs hozzászólás. Legyen az első!