Vajdaság
Szakmai továbbképzések pedagógusoknak Magyarkanizsán
Betűméret:             

Együttműködés és kommunikáció – az oktató nevelő munka eredményességének záloga címmel szerveztek szakmai továbbképzést a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központban. A képzés 19 pedagógus részvételével zajlott.

A nyár végén ismét megtelt a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ vajdasági pedagógusokkal. Varjú Potrebić Tatjana a képzés egyik előadója elmondta, hogy a továbbképzés célja, hogy fejlesszék a pedagógusok kommunikációját, illetve az együttműködések is gördülékenyen menjenek.

- Szükség van számukra olyan tudások, tapasztalatok megszerzésére, amely az együttműködés más intézményekkel címszó alá sorolható, valamint a kommunikáció az osztályon belül, az iskolán belül, az óvodán belül, valamint fontos a kommunikáció a nyilvánosság előtt is. Az elmúlt évek tapasztalata azt mutatta, hogy a pedagógusoknak kell segítség, amiikor nyilvánosan fel kell lépniük.

Telek Krisztina pszichológus, a képzés másik előadója elmondta, hogy a társadalmi változásokkal összhangban folyamatosan frissülnek a képzések.

- Hatalmas törést és változást hozott az életünkbe a néhány évvel ezelőtti koronavírus, ami még jobban megnehezítette mind az együttműködést, mind pedig a kommunikációt, akár intézményen belül, akár az intézmények között. Maga a képzés ezekhez a különféle változásokhoz próbál megoldásokat nyújtani, lehetőségeket és új utakat nyitni ahhoz, hogy a pedagógus könnyeden feltalálja magát a mindennapi munkájában.

Jerasz Anikó, a Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ igazgatója elmondta, hogy a szakmai továbbképzések iránt nagy az érdeklődés az pedagógusok körében.

- Kulcsfontossága van ezeknek a képzéseknek, hiszen lehetőséget teremtenek a résztvevő, érdeklődő óvodapedagógusoknak, osztálytanítóknak, szaktanároknak arra, hogy fejlesszék szakmai kompetenciákat, hogy versenyképessé tegyék tudásukat, valamint, hogy felismerjék azokat a lehetőségeket, amelyek a környezetünkben adottak, és ezeket alkalmazzák az oktatói-nevelői munkában.

Az elkövetkező napokban is számos képzés várja a pedagógusokat egyebek mellett a digitális világról, de lesz környezettudatossággal kapcsolatos előadás is.

Korom Sarolta
Dragan Kleut, a Bánsági Mezőgazdasági Termelők Egyesületeinek Szövetsége elnöke kijelentette, hogy a felvásárlók az új búzatermésért kilogrammonként 18 dinárt kínálnak, miközben 2008-ban az ár 22–23 dinár volt. Figyelmeztetett, hogy utcai tiltakozásokba kezdenek, ha az ár nem emelkedik. Kleut a Beta...
2026. JÚNIUS 25.
[ 12:11 ]
Negyven, a tartományi közigazgatásban dolgozó alkalmazott vesz részt olyan képzésen, amelyen a mesterséges intelligencia haladó használatát, ezen belül a nagy nyelvi modellekhez írt összetett utasítások, vagyis promptok készítését sajátítják el. A program elsősorban a turizmus területén dolgozóknak szól, a képzésre...
2026. JÚNIUS 24.
[ 18:02 ]
Holnap kezdődnek a felvételi vizsgák az Újvidéki Egyetem új hallgatói nemzedéke számára, miközben folytatódnak a felvételik a Belgrádi Egyetemen és a Niši Egyetemen is. Pénteken, június 26-án Kragujevacon kezdődnek meg a felvételi vizsgák, Novi Pazarban június 29-én, míg a Prištinai Egyetem ideiglenes székhelyén,...
2026. JÚNIUS 24.
[ 16:50 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó