Vajdaság
Topolyai győzelem a XIV. Vajdasági Vágtán
Betűméret:             

Kisutcai Miklós és My Boy Merlin diadalmaskodott a szabadkai döntőben, így Topolya képviselőjeként első helyen jutottak tovább a Nemzeti Vágtára.

A szabadkai lóversenypályán rendezték meg szombaton a XIV. Vajdasági Vágtát, ahol a vajdasági települések legjobb lovasai mérték össze tudásukat. A rendezvény tétje ezúttal is a szilvásváradi Nemzeti Vágtára való kijutás volt.

A felnőtt vágta döntőjében az előfutamok négy legjobb versenyzője állhatott rajthoz. Az első előfutamból az adorjáni Tóbiás Zsuzsanna Vajk nevű lovával elsőként, míg a temerini Pasalia Kira Déva Szándékkal másodikként jutott tovább. A második előfutam győztese Kisutcai Miklós lett Topolya színeiben My Boy Merlinnel, a harmadik futamban pedig a bácsfeketehegyi Koncz Dorottya és Hűség bizonyult a legjobbnak.

A döntőben Kisutcai Miklós és My Boy Merlin teljesített a legjobban, elsőként vágtatva át a célvonalon. A második helyen Tóbiás Zsuzsanna és Vajk végzett Adorján képviseletében, míg a dobogó harmadik fokára Koncz Dorottya és Hűség állhatott fel Bácsfeketehegy színeiben. A negyedik helyet Temerin versenyzője, Pasalia Kira szerezte meg Déva Szándékkal.

A szabályok értelmében mind a négy döntős páros kivívta a részvétel jogát az idei Nemzeti Vágtára.

A kishuszárok mezőnyében Orom képviselője, Vajda Anna győzött BT Coco Chanel nevű lovával, így ő képviselheti települését a magyarországi döntőn. Második lett Kishegyes versenyzője, Péter Ivett Bohóccal, míg a harmadik helyen a magyarkanizsai Kávai Renáta végzett Félix Fantáziával.

A rendezvényt dr. Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke nyitotta meg. Beszédében hangsúlyozta, hogy a Vajdasági Vágta az egyik legnépszerűbb és legnagyobb érdeklődést kiváltó vajdasági eseménnyé nőtte ki magát. Kiemelte azt is, hogy a külhoni régiók közül egyedül Vajdaság képviselői tudtak három alkalommal győzni a Nemzeti Vágtán.

Emlékeztetett arra is, hogy a rendezvény korábbi fővédnöke, néhai Pásztor István szoros kapcsolatot ápolt a lovassporttal. Ennek emlékét őrzi a Pásztor István Emlékfutam, amelyet idén immár harmadik alkalommal rendeztek meg az ügető kategóriában. Az idei évtől a Pásztor István Alapítvány pénzjutalommal is támogatja az emlékfutam első négy helyezettjét, valamint a Kishuszár Vágta dobogósait.

A VMSZ elnöke köszönetet mondott a szervezőknek, külön kiemelve a szabadkai Bácska Lovas Klubot és a házigazda Háló Vajdasági Fejlesztési Alapítványt.

A megnyitón Bunford Tivadar, a Háló Vajdasági Fejlesztési Alapítvány igazgatója elmondta, hogy a rendezvény több hónapos előkészítő munka eredménye. Hangsúlyozta, hogy a Vajdasági Vágta a lovassport ünnepe, amely lehetőséget teremt a lovak és lovasaik számára tudásuk és felkészültségük bizonyítására.

A lovasversenyek mellett hagyományosan főzőverseny is színesítette a programot. Az idei megmérettetésre 43 csapat nevezett marhapörköltjével.

A főzőverseny harmadik helyén a VMSZ Kishegyes csapata végzett, második lett a 10-es sorszámú csapat, míg az első helyet és a vándorserleget a Masterplast Logisztika érdemelte ki Varga Róbert vezetésével.

A Vajdasági Vágta egész napos családi programokkal, kirakodóvásárral és kulturális tartalmakkal várta az érdeklődőket a szabadkai lóversenypályán.

Fehér Szilvia
A Vajdasági Magyar Plénum (VMP) elnöksége közleményben jelentette be, hogy megszűntnek tekinti az általa kezdeményezett Újrakezdés koalíciót, amely 2026. április 18-án alakult meg Zentán. A szervezet szerint az együttműködés eredeti célja az volt, hogy az októberi Magyar Nemzeti Tanács-választásokra egy polgárokból...
2026. JÚNIUS 5.
[ 18:17 ]
A Nagy-Bácskai-csatorna (Ferenc-csatorna) zombori partszakaszán, a második vasúti híd közelében végzett tisztítási munkálatok után több helyen fa- és fémkarókat, valamint jelölőszalagokat helyeztek ki. A látottak nyomán több helyi lakosban felmerült a kérdés, hogy a területen elkerítés előkészítése zajlik-e, ami...
2026. JÚNIUS 5.
[ 16:10 ]
A Vajdasági Magyar Újrakezdés közleményében azt állította, hogy politikai okokból próbálták elhallgatni azt a március 14-i palicsi incidenst, amelyben két magyar nemzetiségű fiatal sérült meg. A szervezet szerint a fiatalokat egy nagyobb létszámú csoport támadta meg Palics központjában, majd a templomkertben...
2026. JÚNIUS 5.
[ 15:24 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó