Vajdaság
Forsthoffer Ágnes Szabadkán zárta szerbiai látogatását (Frissítve)
Az Országgyűlés elnöke a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) képviselőivel találkozott
Betűméret:             

Szerbiai hivatalos programjának befejezéseként Szabadkára látogatott Forsthoffer Ágnes, a magyar Országgyűlés elnöke. A politikust a Vajdasági Magyar Szövetség székházában dr. Pásztor Bálint, a párt elnöke fogadta.

A találkozón Pásztor Bálint kiemelte: több évtizedes gyakorlat, hogy a magyarországi állami vezetők szerbiai hivatalos útjuk végén ellátogatnak Szabadkára.

A megbeszélésen jelen volt Juhász Bálint, a VMSZ Intéző Bizottságának elnöke, Góli Csilla, Szabadka alpolgármestere, valamint Fremond Árpád, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke is, számolt be róla a Pannon RTV.

Az MTI jelentés szerint Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke az eseményről beszámoló szerdai Facebook-bejegyzésében hangsúlyozta, hogy a határon túli magyarság ügye kormányokon átívelő kérdés, és kiemelte a VMSZ szerepét a magyar és a szerb nép közötti megbékélés elősegítésében.

Forsthoffer Ágnes azt írta: Pásztor Bálint, a VMSZ elnöke bemutatta neki a vezetőket, a szervezet több évtizedes múltját és eredményeit, valamint jelenlegi céljait.

A bejegyzés szerint Forsthoffer Ágnes hangsúlyozta, hogy a határon túli magyarság ügye nem aktuálpolitikai, hanem kormányokon átívelő kérdés. A magyarok mindig számíthatnak az anyaországra határainkon túl is.

A házelnök kiemelte, hogy a "VMSZ rendkívül fontos szerepet töltött be a szerb és a magyar nép történelmi megbékélésének elősegítésében". Kezdeményezésük nyomán 12 éve helyezte hatályon kívül a szerb kormány a Benes-dekrétumokhoz hasonló, a magyar lakosságot kollektív bűnösséggel sújtó 1945-ös határozatokat.

"A közös történelmi múlt neuralgikus pontjaival történő szembenézés lehetővé tette egy új, bizalmi légkör kialakulását a két nemzet között, amely egy békés együttélés alapjait fektette le" - fogalmazott Forsthoffer Ágnes, hozzátéve, azt kívánja, hogy szolgáljon példaként ez a gyakorlat más nemzetek számára is.

Forsthoffer ezt megelőzően kedden Belgrádban tett látogatást.

A Vajdasági Magyar Plénum (VMP) elnöksége közleményben jelentette be, hogy megszűntnek tekinti az általa kezdeményezett Újrakezdés koalíciót, amely 2026. április 18-án alakult meg Zentán. A szervezet szerint az együttműködés eredeti célja az volt, hogy az októberi Magyar Nemzeti Tanács-választásokra egy polgárokból...
2026. JÚNIUS 5.
[ 18:17 ]
A Nagy-Bácskai-csatorna (Ferenc-csatorna) zombori partszakaszán, a második vasúti híd közelében végzett tisztítási munkálatok után több helyen fa- és fémkarókat, valamint jelölőszalagokat helyeztek ki. A látottak nyomán több helyi lakosban felmerült a kérdés, hogy a területen elkerítés előkészítése zajlik-e, ami...
2026. JÚNIUS 5.
[ 16:10 ]
A Vajdasági Magyar Újrakezdés közleményében azt állította, hogy politikai okokból próbálták elhallgatni azt a március 14-i palicsi incidenst, amelyben két magyar nemzetiségű fiatal sérült meg. A szervezet szerint a fiatalokat egy nagyobb létszámú csoport támadta meg Palics központjában, majd a templomkertben...
2026. JÚNIUS 5.
[ 15:24 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó