160 diáknemzedék tanúja a mai Széchenyi István Általános Iskola, éppen emiatt hatalmas a felelőssége a jelenkori iskola munkatársainak és vezetőinek, hogy a hagyományőrzésen túl az elődökhöz méltó sikeres és újító pedagógiai munkát folytassa az intézményben – mondta Weiss Vesna iskolaigazgató a szabadkai Városházán megtartott jubileumi ünnepségen.
A szabadkai VI. kőri elemi népiskola a több mint másfél évszázad alatt számos névváltoztatást megért, 1926-ban Péter trónörökös, majd Svetozar Miletić, 1965 után hosszú ideig Ivo Lola Ribar Általános Iskola néven szerepelt, végül hosszú huzavona után 2001. június 4-én felvette a Széchenyi István Általános Iskola nevet.
Jelenleg 1154 tanuló jár a Széchenyi István Általános Iskolába, két tannyelven folyik az oktatás, a diákok 49 százaléka magyar nyelven tanul – nyilatkozta Weiss Vesna iskolaigazgató a Vajdaság Mának. Az iskola népszerű a magyar diákok körében, ez az intézmény ad otthont a köztársasági szintű magyar anyanyelvi versenyeknek, és itt szervezik meg a hagyományos Kárpát-medencei Honismereti versenyt is, amelyre most szombaton kerül sor az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesületének szervezésében – mondta Weiss Vesna igazgatónő. Hozzátette: az előző iskolaév a felkészülés jegyében zajlott. „Egy éven át arra törekedtünk, hogy tanulóink minél jobban megismerjék a magyar történelem egyik legnevesebb személyiségének, Széchenyi Istvánnak az eszméjét és az európai kultúrára gyakorolt hatását” – mondta ünnepi beszédében az iskola igazgatója. A hétvégi történelmi vetélkedőn is az iskola névadója áll a középpontban, a verseny keretén belül mutatják be a Magyarország Szabadkai Főkonzulátusának Vízióból tettek! Széchenyi István, a modern Magyarország megalapítója című kiállítását.
A Széchenyi István Általános Iskola jövőjét a sikeres múltra és hagyományaira alapozza az iskola vezetősége a mai idők és modern változások szellemében – hangsúlyozza az igazgatónő, ehhez kéri a tanárok, diákok, szülők és az állam támogatását. Weiss Vesna a következő Széchenyi-idézettel köszöntötte az iskolásokat, munkatársakat és véndiákokat: „Merjünk nagyok lenni, s valóban nem oly nehéz, de legyünk egyszersmind bölcsek is!”
Basity Gréta



Nincs hozzászólás. Legyen az első!