300 ezer tartalékost fognak behívni a részleges mozgósítás keretében Oroszországban — mondta az orosz védelmi miniszter.
Vlagyimir Putyin szerda reggeli beszédében jelentette be a részleges mozgósítást.
Az orosz elnök azt mondta, fő céljuk Donbasz „felszabadítása”, ami felett át akarják venni az irányítást.
A BBC beszámolója szerint Putyin beszéde után az orosz állami tévé egy az orosz védelmi miniszterrel előre felvett interjút vetített le. Ebben Szergej Sojgu azt mondta, hogy
a részleges mozgósításban azok vesznek részt, akik katonai tapasztalattal rendelkeznek, így szerinte körülbelül 300 ezer embert fognak majd behívni.
Sojgu: Ukrajna vesztesége több mint tízszerese Oroszországénak
Ukrajnának több mint 61 ezer, Oroszországnak kevesebb mint hatezer katonája esett el eddig az ukrajnai háborúban – jelentette ki Szergej Sojgu védelmi miniszter szerdán a Rosszija 24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Sojgu szerint a konfliktus kezdetén mintegy 201-202 ezer főt számláló ukrán fegyveres erők több mint 100 ezer embert, 61207 halottat és 49368 sebesültet vesztettek. Az elesett orosz katonák számát 5937-ben adta meg.Sojgu közölte, hogy a Vlagyimir Putyin orosz elnök által elrendelt részleges mozgósítás 300 ezer embert érint, az ország mobilizációs tartaléka pedig 25 millió ember, ismerteti az MTI.
Gillian Keegan: "Putyin nukleáris fegyverekkel való fenyegetését nagyon komolyan kell venni"
Putyin szerda estéről csütörtökre halasztott bejelentésére már reagált a nemrég kinevezett brit külügyminiszter is: Gillian Keegan szerint ami történik, az a háború eszkalációja,
és Putyin nukleáris fegyverekkel való fenyegetését nagyon komolyan kell venni.
A brit külügyminiszter a Sky News reggeli műsorában úgy fogalmazott, hogy „aggasztó eszkalációnak” tartja az orosz erők részleges mozgósításának elrendelését, továbbá kiemelte, hogy Putyin nyilatkozatait „komolyan kell venni”, valamint nyugalomra szólított fel a nukleáris fegyverek bevetésével kapcsolatos fenyegetettség miatt.
Gillian Keegan szerint az orosz elnök beszédének vége „eléggé aggasztóan hangzott”, azonban még nyugalomra intett. „Ez olyasmi, amit nagyon komolyan kell vennünk, mert tudják, hogy nem mi irányítjuk a dolgokat” – folytatta.
„Abban sem vagyok biztos, hogy az orosz elnök is ura a helyzetnek. Úgy értem, ez nyilvánvalóan egy eszkaláció, és természetesen az orosz emberek számára is nyilvánvaló, hogy most már be lesznek sorozva ebbe a háborúba” – hangsúlyozta.




Nincs hozzászólás. Legyen az első!