Hatalmas katonai sikert jelentett be Izrael: megölték Eszmail Hatibot az éjjel
Betűméret:
Megölte az izraeli légierő Eszmail Hatibot, Irán hírszerzési miniszterét – jelentette be ma délelőtt Izrael Katz védelmi miniszter.
A csapás éjjel történt, röviddel azután, hogy Benjámin Netanjahu miniszterelnök szabad kezet adott az izraeli hadseregnek abban, hogy bármely iráni vezető likvidálását elvégezzék, ha ezt szükségesnek ítélik, írja a Portfolio.
Katz miniszter arról is beszélt, hogy a nap folyamán „lesznek még meglepetések,” vélhetően arra utalva ezzel, hogy más iráni vezetőket is célba vettek, de halálhírükről még megerősítést várnak.
„Az Irán elleni csapások intenzitása csak növekedni fog” – mondta Katz.
XIV. Leó negyvennégy éve az első pápa lesz, aki ellátogat a Rimini Meeting nemzetközi katolikus találkozóra, amely az adriai-tengerparti városban vette kezdetét pénteken.
Több mint ötszáz olasz és külföldi felszólalót várnak a Népek Között Barátság Találkozójaként is ismert eseményre, amelyet a Comunione e...
2026. AUGUSZTUS 21.
[ 16:50 ]
Kína ellenzi a nemzetközi jogi alapot és az ENSZ Biztonsági Tanácsának felhatalmazását nélkülöző egyoldalú szankciókat, és az iráni helyzet diplomáciai rendezését sürgeti – közölte Lin Csien, a kínai külügyminisztérium szóvivője pénteken, a tárca szokásos pekingi sajtótájékoztatóján.
A szóvivőt azzal...
2026. AUGUSZTUS 21.
[ 15:59 ]
Terrorista szabotázst követtek el Európa kritikus energiainfrastruktúrája ellen azok, akik felrobbantották az Északi Áramlat gázvezetékeket – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteki moszkvai sajtótájékoztatóján.
„Ha (Donald) Tusk (lengyel miniszterelnök) úr ilyen terrorista szabotázscselekmények...
2026. AUGUSZTUS 21.
[ 14:47 ]



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

