Horgos: Almával teli hűtőkocsiban bújtak el a migránsok
Betűméret:
Almát szállító hűtőkocsiban bukkantak négy migránsra a vámosok a horgosi határátkelőn.
Amikor átvilágították a hűtőkocsit, emberi sziluetteket vettek észre, ezért rögtön kinyitották a rakteret, tájékoztatott a vámhivatal.
A hazai fuvarozócég hűtőkocsija Szerbiából Nagy-Britanniába szállít almát, de útközben négy afganisztáni állampolgár elbújt a kocsiban, s így próbáltak átjutni a határon.
„Az almák között talált négy migránst átadták a rendőrségnek, míg az áruval megpakolt járművet továbbengedték a rendes vámvizsgálatra” – tájékoztatott a vámhivatal.
A vámosok 2019 során több mint 1300 migránst találtak, akik rakomány közé bújva próbálták meg illegálisan átlépni a határt. (RTS)
Életét vesztette pénteken egy 51 éves zsablyai munkás egy nagybecskereki építkezésen, miután lezuhant az állványzatról egy készülő lakóépületnél a Milan Stanivuković utcában.
Szemtanúk beszámolói szerint a férfi az ötödik emeletről esett le. A baleset pontos körülményei egyelőre nem tisztázottak.
A...
2026. MÁJUS 9.
[ 18:58 ]
Megtalálták azt a kislányt, akinek eltűnését péntek délután jelentették Újvidéken – erősítette meg a belügyminisztérium. A gyermek jól van.
A nem hivatalos információk szerint a Natali Spasić Sančez nevű kislány édesanyjával volt, amikor nyoma veszett a Felszabadulás sugárúton. A rendőrséget egy járókelő...
2026. MÁJUS 8.
[ 18:14 ]
Nagy tűz pusztított csütörtökön egy Újvidék Telep városrészében élő család otthonában. A Mlinko család háza szinte teljesen kiégett, a lángok pedig a berendezést és a személyes tárgyakat sem kímélték, így a család gyakorlatilag mindenét elveszítette, számolt be róla pénteken a 021.rs portál.
A legfontosabb...
2026. MÁJUS 8.
[ 14:40 ]



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




