Mivel egyes kommentelők – feltehetőleg nem az olvasóink közül kerültek ki – nem tartották be a kulturált hozzászólás, a művelt kommunikáció legalapvetőbb szabályait, kénytelenek voltunk a hozzászólások lehetőségét egy időre felfüggeszteni.
Ismételjük: a kommentelők iránti alapvető követelmény a kulturált hangnem és mások emberi méltóságának és személyiségi jogainak a tiszteletben tartása. Többször kértük kedves kommentelőinket, igyekezzenek ezeknek az alapvető jogos és természetes elvárásoknak eleget tenni.
Nem a nagy nyilvánosság elé való durva, becsmérlő, rasszista, soviniszta – az egész olvasótáborunkat sértő - hozzászólásokat – tucatszámra voltak - eddig is eltávolítottuk, de ezt a folyamatos gyomlálást nem tartottuk tartósan jó megoldásnak. Remélhetőleg a politikai ellentétek csillapodása -- itthon is, otthon is -- változtat a kommentelők hangnemén is, és visszaállíthatjuk a hozzászólások lehetőségét, ami a több mint 20 év alatt egyszer sem szűnt meg. (Eddig a Vajdaság Ma volt az egyetlen vajdasági magyar médium, amely oldalain lehetővé tette a hozzászólást az olvasói számára.)
Olvasóink megértését kérjük.
