A hőség miatt szombat hajnaltól életbe lépett a vörös kód, amely várhatóan kedd éjfélig marad érvényben – közölte a szociális és családügyi miniszter szombaton.
Kátai-Németh Vilmos a Facebook-oldalára feltöltött videóban arra kért mindenkit, hogy a hőségriadó alatt különösen figyeljen az egyedül élő idősekre, a kisgyermekekre, a fogyatékossággal élőkre, a krónikus betegekre és a hajléktalan emberekre, mivel ők fokozott veszélynek vannak kitéve.
A szociális ellátórendszer és a gyermekvédelmi rendszer felkészült a nagy hőségre – tette hozzá.
A miniszter azt is kérte, hogy aki segítségre szoruló embert lát, ne menjen el mellette, hanem hívja a 112-es segélyhívó számot.
A vörös kódnak két fontos célja van: egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend idején a szociális szektorban a diszpécserszolgálat jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, függetlenül attól, hogy egyébként kiknek nyújt szolgáltatást.
Szombattól az országos tisztifőorvos másodfokú hőségriasztást is elrendelt a meteorológiai szolgálat előrejelzése alapján. A hőségriasztás kedd éjfélig tart. (MTI)



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

