Magyarország
Budapest Pride: Elindult a felvonulás
Betűméret:             

Az Operaház elé meghirdetett gyülekező után elindult a 31. Budapest Pride Közösségi Fesztivál keretében rendezett felvonulás a fővárosban szombat délután, írja az MTI.

A menetet tizenhat, hangszórókkal megrakott zenés teherautó vezeti fel, amelyek platóján a demonstráció résztvevői táncolnak, a vonulók pedig a többi között szivárványos zászlókat lobogtatnak.

A rendezvényen autóbuszt indított a fővárosi önkormányzat, kamiont a Háttér Társaság, a Tilos Rádió, a Momentum, az Amnesty International. A tömegben a Magyar Kétfarkú Kutya Párt emblémája, egy nagy felfújható kétfarkú kutya is látható.

Az Operaház épülete előtt egy az úttestet fedő európai uniós zászlót, az Andrássy úton egy az útpályát szintén letakaró szivárványos zászlót helyeztek el a rendezők.

A menet kiindulópontjánál Svédország budapesti nagykövetsége vízosztási pontot állított fel, ahol "Az LMBTQ-jogok emberi jogok" angol feliratú palackban adják a frissítőt.

Az előzetesen meghirdetett program szerint a demonstrálók a Operától a Bajcsy-Zsilinszky út-Deák Ferenc tér-Astoria-Kossuth Lajos utca útvonalon, az Erzsébet hídon keresztül, a Döbrentei tér és az Attila út érintésével vonulnak a Vérmezőre, ahol a műsor a Nagy réten felállított színpadon veszi kezdetét.

A menetet számos mentőautó kíséri a hőség miatt, illetve az útvonalon elsősegélynyújtási helyeket is felállítottak.

A program szerint a rendezvényen beszédet mond Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere is.

Megszüntették Karácsony Gergely ellen a Pride miatti büntetőeljárást

Megszüntette a Karácsony Gergely főpolgármester ellen a tavalyi Pride miatt egyesülési és gyülekezési szabadság megsértésének vétségével indult büntetőeljárást a Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB).

Karácsony Gergely szombaton délután Facebook-oldalán közölte, hogy levelet kapott a PKKB-tól, mely szerint a bíróság június 17-én tárgyaláson kívül meghozott végzéssel szüntette meg az eljárást.

Eljárást indított a rendőrség a zászlókat a Dunába dobók ellen

Rongálás vétség megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az ellen a négy fiatal ellen, akik péntek éjszaka szivárványos zászlókat dobtak az Erzsébet hídról a Dunába - közölte Facebook-oldalán a hatóság szombaton.

Közölték, a rendőrök perceken belül elfogták őket, az eljárást az V. kerületi rendőrkapitányság indította ellenük.

A BRFK egy másik bejegyzésben megerősítette, eljárás folyik a magyar zászló szerda esti vízbe dobása miatt is.

Magyar Péter kormányfő arra szólította fel a csütörtökön a legfőbb ügyészt, hogy tisztítsa meg szervezetét "magyar Cosa Nostra" szereplőitől ellenkező esetben távozzon a hivatalából. A miniszterelnök a kormányszóvivői tájékoztatón beszámolt az alaptörvény 17. módosításával és a Nemzeti...
2026. JÚNIUS 25.
[ 20:51 ]
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet, a védelmi tevékenység vezetését a miniszterelnök látja el - jelentette be Magyar Péter kormányfő csütörtökön, amikor az Uzsoki utcai kórházban tartott bejárást Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter...
2026. JÚNIUS 25.
[ 14:47 ]
Az Nemzeti Kulturális Alap (NKA) ügyében politikai koncepciós eljárások zajlanak; a nemzeti kormány mindent megtett azért, hogy a magyar kultúra megkapja azt az elismerést és támogatást, amely megfelel a nemzeti közösségünk életében játszott nélkülözhetetlen szerepének - közölte a Fidesz csütörtökön az...
2026. JÚNIUS 25.
[ 12:04 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó