Babos Tímea 6:2, 2:6, 6:3-ra kikapott a spanyol Aliona Bolsova Zadoinovtól a francia nyílt teniszbajnokság női egyes selejtezőjének harmadik, utolsó fordulójában, viszont szerencsés vesztesként mégis főtáblára jutott.
A párizsi torna honlapja szerint az ellenfél kezdett jobban, kétszer is elvette Babos adogatását, és 31 perc alatt szettelőnybe került. A folytatásban hasonlóan simán alakult a játék, de ezúttal a magyar teniszező volt fölényben, és egyre inkább javuló teljesítménnyel egyenlített.
A döntő felvonásban Babos brékkel kezdett, de utána kétszer is elveszítette saját szervajátékát. Bolsova Zadoinovnak 5:2-nél négy meccslabdája volt, ezeket Babos hárította, de ellenfele a következő játékban, közel két óra után már lezárta a összecsapást.
Péntek késő délután kiderült, hogy visszalépések miatt változott a női egyes sorsolása, és az egyik szerencsés vesztes éppen Babos lett, aki a főtáblán az ausztrál Priscilla Hon ellen kezd majd, írta a játékos hivatalos honlapja(MTI/NSO)

