Angelina Topić 1,93 méteres ugrásával aranyérmes lett a görögországi Vóloszban megrendezett Balkán-bajnokság magasugró versenyében. Mindezt a 20. születésnapján.
Topić remek csatát vívott a nála 13 évvel idősebb montenegrói válogatottal, Marija Vukovićtyal – számolt be róla a Sport Klub. Angelina kihagyta az 1,70 és 1,74 méteres magasságokat, majd elsőre átugrotta az 1,77-et.
Ezután nem próbálkozott az 1,80-nal, viszont sikeresen teljesítette az 1,83 és az 1,87 métert is. Az 1,89-nél javításra kényszerült.
Az 1,91 métert csak harmadik kísérletre tudta teljesíteni, akkor azonban stabilan hagyta a helyén a lécet – írja a portál.
Az 1,93 métert viszont elsőre átugrotta, míg Vukovićnak ez nem sikerült, így az aranyérmet a szerb atlétanő nyerte meg, aki nemrég az U23-asok között Európa-bajnok is lett.
A dobogóra még az ukrán Julija Csumacsenko is felállhatott, aki 1,87 méteres eredménnyel zárt.

