Rade Panić az orvosok és gyógyszerészek szakszervezetének elnöke tegnap elmondta, hogy értesülései szerint fennáll a lehetősége annak, hogy október 1-jétől ismét bevezessék a rendkívüli állapotot. Branislav Tiodorović epidemiológus, a válságstáb tagja cáfolta ezeket az állításokat.
Rade Panić, a Nova S televízió vendégeként tegnap rámutatott arra, hogy értesülései szerint október elseje lehet a rendkívüli állapot ismételt bevezetésének dátuma. A Danasnak pedig elmondta: nem fedheti fel, hogy honnan szerezte ezeket az információkat, de egy komoly intézményről van szó, amely kapcsolatban áll a válságstáb tagjaival.
A rendkívüli állapot ismételt bevezetésének okaként azt közölte, hogy keresik azt a módszert, amellyel bevezetnék az orvosok számára a munkakötelezettséget.
„Vannak olyan bejelentések, melyek szerint október elején sok egészségügyi intézmény ismét bekapcsolódhat a covid-rendszerbe. Ugyanakkor az előző napokban egy olyan dokumentum keringett az egészségügyi központokban, amelyben azt kérdezik az orvosoktól, hogy beleegyeznének-e abba, hogy önként nyújtsanak segítséget a covid-kórházakban dolgozó kollégáiknak. A kraljevói kórházban ebbe senki sem egyezett bele rajtam kívül. Mivel ezzel a módszerrel nem tudnak elegendő orvost biztosítani a covid-rendszerben működő intézmények számára, ezért elképzelhető a rendkívüli állapot bevezetése, mert akkor munkára kötelezhetik az orvosokat, és kénytelenek lennének a covid-központokban dolgozni”, mondta Panić.
Másrészt Branislav Tiodorović a Blicnek elmondta, hogy egyáltalán nem gondolkodnak a rendkívüli állapot ismételt bevezetéséről október elsejétől. Szerinte „egyértelmű, hogy valaki összekevert két fogalmat, a rendkívüli állapotot és a rendkívüli helyzetet”.
„Senki sem említett rendkívüli állapotot, és szóba sem jöhet, hogy azt bevezessük. De egyértelmű, hogy valaki összekevere a rendkívüli állapot és a rendkívüli helyzet fogalmát. Mindaddíg, amíg tart a járvány, mi rendkívüli helyzetben vagyunk, ez pedig magával vonja minden intézkedés betartását a fertőzés terjedésének csökkentése érdekében. A rendkívüli állapot más dolog, az megszorításokkal jár, és csak olyan helyzetekre vonatkozik, amikor nem tudjuk kordában tartani a vírus terjedését, mi pedig ettől messze vagyunk, és értelmetlen erről beszélni”, magyarázta a Blicnek Tiodorović.
Mint mondta, Szerbia közel sincs a rendkívüli állapot bevezetéséhez.




Nincs hozzászólás. Legyen az első!