Új rekord: Egy nap alatt 1545 fertőzött Szerbiában, öt személy elhunyt
Betűméret:
A hivatalos adatok szerint az elmúlt 24 órában öt személy halt meg Szerbiában a koronavírus okozta megbetegedés következtében, továbbá 1545 új esetet regisztráltak, áll az egészségügyi minisztérium covid19.rs honlapján.
Tegnap óta 11 004 személyt teszteltek le koronavírusra Szerbiában, 1545 minta lett pozitív.
Összesen 1048 páciens igényel kórházi kezelést, 47-en vannak lélegeztetőgépen.
Szerbiában a járvány kezdete óta hivatalosan 45 137 koronavírus-fertőzöttet azonosítottak, 814 személy pedig belehalt a betegségbe.
A halálozási arány 1,8 százalék.
Ma 15 óráig az országban összesen 1 329 100 személyt teszteltek le a vírusra. (N1)
A nyári turistaszezon kezdetével ismét közlekedik a Tara nemzetközi szezonális vonat, amely Szabadkát, Belgrádot és Bart köti össze. A járat így Vajdaság északi részéről is közvetlen kapcsolatot teremt a montenegrói tengerpart felé, mivel Szabadka és Belgrád között több településen is megáll.
A Srbijavoz hivatalos...
2026. JÚNIUS 22.
[ 9:15 ]
Az Európa-párti ellenzék egy része közös platformba tömörült Szerbiában: az Európai Mozgalom égisze alatt több ellenzéki szervezet – a Szerbia Központ (SRCE), a Szabad Polgárok Mozgalma (PSG), a Szabadság és Igazságosság Pártja (SSP), valamint a Szolidaritás mozgalom – hozta létre az Európai Szerbiáért Platformot –...
2026. JÚNIUS 22.
[ 8:44 ]
Szerbia korszerű központot kap a vasúti közlekedés biztonságosabb, megbízhatóbb, automatizáltabb és központosítottabb irányítására, jelentette ki ma Belgrádban Aleksandar Vučić szerb államfő a hamarosan elkészülő Egységes Vasúti Forgalomirányító Központ megtekintésekor.
A központ jelenleg mintegy 540...
2026. JÚNIUS 21.
[ 16:33 ]



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

