Mintegy 100 ezer szerbiai polgárt károsítottak meg a Kangaroo treasure kínai cég piramisjátékában, a cég képviselői – hat hónap után – a polgárok pénzével együtt eltűntek a föld színéről.
A károsultak szerint mindegyikük legalább néhány tízezer, de vannak olyanok is, akiket néhány millió dinárral károsítottak meg. Egyesek – bízva a könnyű internetes pénzkeresésben – kölcsönt vettek fel, és hatalmas adósságba verték magukat a bankoknál, de bevétel nélkül maradtak, írja a Nova.rs portál.
Április elején 100 dináros indulótőkével jegyezték be a Kangaroo treasure céget a Gazdasági Nyilvántartási Ügynökségben (APR). A postai vagy internetes kiskereskedelemmel foglalkozó cég felhatalmazottja és 100 százalékos tulajdonosa egy bizonyos Libo Liu, a Kínai Népköztársaság állampolgára.
A cég hamarosan úgy hirdette magát az interneten, mint egy legális üzletág platformja.
A „felettesekkel” folytatott összes kommunikáció a Telegramon keresztül zajlott, ahol naponta bővült a platform munkájához csatlakozók csoportja.
„Az elsők között regisztráló tagokat a Telegramon keresték meg a cég alkalmazottai azzal az ajánlattal, hogy legyenek ennek a csoportnak az adminisztrátorai, és vonjanak be új embereket videokonferenciák rögzítésével, szórólapok nyomtatásával, óriásplakátok bérlésével, sőt bárok megnyitásával Szerbia-szerte, és mindezért ugyanazok az emberek fizettek, akik fiktív szerződéseket küldtek nekik a Telegramon”, magyarázta Aleksandar Ivanović, az egyik károsult.
Mint mondta, minden a piramisjáték elvén működött, így minden A tag, aki B tagot hoz, megkapta a keresete 10 százalékát, és így tovább.
Három hónap elteltével a tagok értesítést kaptak, hogy „a cég számlája elérte a 200 millió dinárt, és ez a határ”, ezért fennáll a kockázata annak, hogy „a tranzakciók után járó adó 10-ről 20 százalékra emelkedik”. Ezért 100 dináros indulótőkével új céget jegyeztettek be az APR-ben, Sassilo group névvel, írja a Nova.rs.
Ennek a társaságnak szintén egy kínai állampolgár a felelős személye, egy bizonyos Likun Li. Új bankszámlát is nyitottak, ahol a tagok elhelyezhették a letétjeiket.
A tagok szerint a platform augusztus végéig megfelelően működött. Ekkor kaptak értesítést arról, hogy az adófelügyelőség lecsapott rájuk, és minden kifizetés után adót kell fizetniük. Ezt követően a befizetett összeg 43 százalékát kérték tőlük adóbefizetés címén, hogy felvehessék a pénzüket. Néhányan még ezt is elhitték, de pénz nélkül maradtak. Az összes kapcsolattartó menedzser és adminisztrátor eltűnt.
A károsultak első lépése az volt, hogy felvették a kapcsolatot a csúcstechnológiai bűnözéssel foglalkozó szolgálattal, ahonnan nem kaptak választ, időközben pedig megtudták, hogy ugyanez a csoport átköltöztette az „ügyvitelt” Spanyolországba és Jordániába.
Az RTS azt írja, hogy a mai napig mintegy 35 bűnügyi feljelentést tettek a csúcstechnológiai bűnözéssel foglalkozó ügyészségnél a Kangaroo treasure kínai cég ellen.




Lakosság arányára, hiszékenységre és a mohóságra tekintettel Magyarországon is jól működhetne a rendszer 😉
Már gyerekkoromban hallottam egy mesében, hogy az utolsó bolond még nem halt meg, de azt, hogy 100 ezren vannak, sosem gondoltam volna.
Én ilyen piramis játékokban nem veszek részt.AKI nemer az nem nyer