A szerbiai iskolák egy része ma is folytatja a munkabeszüntetést, annak ellenére, hogy az oktatási minisztérium tegnap bejelentette, oktatási felügyelőket küld az intézményekbe.
Dušan Kokot, a Szerbiai Független Oktatási Dolgozók Szakszervezetének (NSPRS) elnöke tegnap a belgrádi tüntetésen felszólította kollégáit, hogy nyilatkozzanak arról, vajon beszüntetik-e az iskolák a munkát. Elmondása szerint a belgárdi Bölcsészkar előtti téren jelen lévők "közfelkiáltással" elfogadták azt a javaslatot, hogy általános sztrájkot hirdessenek, írja a FoNet.
Az oktatási minisztérium figyelmeztetései ellenére, miszerint az oktatási felügyelet végzi majd a munkáját, és következményei lesznek azok számára, akik megszegik a törvényt, tegnap folyamatosan érkeztek hírek olyan iskolákról, amelyek úgy döntöttek, hogy felfüggesztik az oktatást egy napra, a hét végéig, vagy akár határozatlan időre is.
Mint ismeretes, Slavica Đukić Dejanović oktatási miniszter tegnap bejelentette, az oktatási felügyelet ma országszerte megkezdi az iskolák ellenőrzését, hogy megállapítsa, milyen okok miatt nem működnek az intézmények. Az iskolaév második féléve az ország nagyon sok iskolájában úgy kezdődött, hogy nem csengettek be, mert a tanárok tiltakoznak. Ugyanakkor az iskolák előtt megjelentek a tanárokat támogató szülők és egyori diákok is.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




