Szerbia
MUP: Három városban közel 40 ezren vettek részt a blokádok elleni megmozdulásokon
Betűméret:             

A Belügyminisztérium (MUP) közleménye szerint a rendőrség becslése alapján ma három városban – Požarevácon, Kraljevóban és Vranjéban – összesen mintegy 39.600 állampolgár vett részt a blokádok elleni nyilvános megmozdulásokon.

A rendezvényeket a Társadalmi Stabilitásért Központ szervezte. A rendőrség több megelőző intézkedést is bevezetett annak érdekében, hogy a megmozdulások rendben, a közrend megzavarása nélkül történjenek.

A közlemény szerint a rendezvények eddig békésen, incidensek nélkül zajlottak, írja a Tanjug.

Macut: A Polgárok a blokádok ellen megmozdulások a nép rendezvényei

Dr. Đuro Macut miniszterelnök kijelentette, hogy a Polgárok a blokádok ellen elnevezésű megmozdulások nem pártrendezvények, hanem a polgárok szabad akaratából történő népi gyűlések.

Kiemelte, hogy a blokádok sok negatív következménnyel jártak, különösen az oktatás területén. Sikerült kilábalni belőlük, és most már rendben zajlik az iskolaév, az egyetemeken is újraindult az oktatás november 3-án.

Vučević: Szerbia továbbra is azt üzeni, hogy nem kér a blokádokból

Miloš Vučević, a Szerb Haladó Párt (SNS) elnöke elmondta, hogy a blokádok elleni tüntetések résztvevői normális életet, munkát, magasabb fizetéseket és nyugdíjakat szeretnének, valamint a beruházásokról akarnak beszélni – nem pedig az erőszakról.

„Szerbia ismét kimondta, hogy nem kér a blokádokból, elegünk van belőlük, és normális életet akarunk” – mondta Vučević.

Gašić Kraljevóban: Elég volt az ország megállításából

Bratislav Gašić védelmi miniszter Kraljevóban csatlakozott a megmozduláshoz, és hangsúlyozta, hogy az emberek azért vonultak utcára, mert elegük van a „szép hazájuk megállításából” és abból a gonoszságból, amely a szerb népet, gazdaságot és gyerekeket éri.

Elmondta, hogy a hadsereg is a nép része, és különösen sok támadás érte őket a belgrádi katonai díszszemle miatt, melynek az volt a célja, hogy megmutassa, mennyit fejlődött a hadsereg az elmúlt tíz évben.

Aleksandar Vučić szerb államfő ma a „Szerbia egy család” elnevezésű rendezvényen kijelentette: utoljára szól ilyen nagy számú emberhez köztársasági elnökként, és hangsúlyozta, hogy 14 éve hűen szolgálja országát, hűségesebben, mint azt bárki el tudná képzelni. „Azt szeretném mondani önöknek, tisztelt...
2026. JÚNIUS 27.
[ 19:22 ]
Marta Kos elismerése Szerbiának: Marta Kos bővítésért felelős európai biztos úgy értékelte, hogy Szerbia azzal, hogy kijavította a parlamentben elfogadott igazságügyi törvényeket, fontos lépést tett az európai uniós tagság felé. Kos tegnap este az X-en azt írta, hogy ez a lépés „hozzájárul a bizalom...
2026. JÚNIUS 27.
[ 9:42 ]
A Vatikánban zajló konzisztóriumon nem hangzottak el nevek, de szó volt arról, hogy vannak politikusok, akik a vallást saját céljaikra használják ki, feladták a multilateralizmust, és az erőre helyezik a hangsúlyt - számolt be a XIV. Leó vezette tanácskozáson résztvevő Német László bíboros, belgrádi érsek az...
2026. JÚNIUS 27.
[ 9:20 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó