Az évi szabadságok ellenére a 29 képviselőből 24 megjelent a magyarkanizsai képviselő-testület mai ülésén, amely komolyabb viták nélkül zajlott le, a napirendi pontok nagy többségét a hatalmi koalíció és az ellenzék egyetértésével fogadták el.
A községi tulajdonban lévő üzlethelyiségekről szóló rendelet meghozatalát követően, amellyel szabályozzák a bérbeadásnak, a bérleti díj megállapításának és a bérbeadási eljárásnak a módját, annak lebonyolítását és az üzlethelyiség használatának ellenőrzését is, elfogadták az idei községi költségvetésre tett módosítási javaslatot. Ennek értelmében 18,4 millió dinárral növekedett a tervezett költségvetés, mivel az adorjáni és magyarkanizsai vízvezeték-hálózat korszerűsítésére és a horgosi kerékpárút harmadik fázisának kiépítésére kapott tartományi pályázati támogatást, és az ahhoz szükséges önrész összegét is be kellett építeni a költségvetés bevételi meg kiadási oldalába is.
Mivel a szerb állam, amely eddig a testen kívüli megtermékenyítés első két próbálkozását finanszírozta a meddőséggel küzdő házaspároknak, úgy döntött, hogy a jövőben a harmadikat is támogatja, a képviselő-testület rendeletet hozott a negyedik próbálkozás pénzeléséről. Erre azért volt szükség, mert Magyarkanizsa – elsőként az országban – már eddig is támogatta a meddő párok harmadik próbálkozását, amire költségvetési eszközöket is elkülönített. Most, hogy Szerbia kiszélesítette a támogatást, az önkormányzat a harmadik próbálkozásra a költségvetésben előlátott összeget – az országban valószínűleg ismét elsőként - a negyedik próbálkozásra fordítja majd, amivel a maga szerény módján igyekszik hozzájárulni a demográfiai mutatók javulásához.
Az ülésen módosítási javaslatot fogadtak el a magyarkanizsai önkormányzati rendszerben 2015 folyamán határozatlan idejű munkaviszonyban foglalkoztatottak maximális számára vonatkozó rendelet kapcsán is. A kormányrendelet értelmében a magyarkanizsai önkormányzatban és a hozzá tartozó vagy általa alapított intézményekben, közvállalatokban és a helyi közösségekben összesen 254 állandó foglalkoztatott lehet. Jelenleg ugyan csak 249-en dolgoznak, a létszámstop miatt azonban a nyugdíjba vonulás, elköltözés vagy más okok miatt megüresedett munkahelyekre csak belső átcsoportosítással vagy belső pályázattal tudnak valakit alkalmazni. A lehetséges 254 állandó alkalmazott közül 56 lehet a Községi Közigazgatási Hivatal listáján, néhányan kinevezett tisztségviselők, a nagy többséget azonban a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény 78, a Komunalac Kommunális Szolgáltató Közvállalat 30, az Info-Kanizsa Kft. 15, a Cnesa Oktatási és Művelődési Intézmény 13, a Diszpécser Kft. 10, a Kanizsa-Turizmus Kft. és a Községi Településrendezési Közvállalat 7-7, a Tisza Menti Információs Fejlesztési Központ 5, a Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ 2 és a kilenc helyi közösség 1-1 állandó alkalmazottja alkotja.
A testület rendeletet fogadott el arra vonatkozóan is, hogy kérelmezi a szerbiai kormánytól, hogy az egykor községi eszközökből létrehozott majd fejlesztett, jelenleg állami tulajdonként működő horgosi Tisza Menti Vízművek Kft. teljes üzletrészét és alapítói jogait ruházza át Magyarkanizsa községre, továbbá kérelmezi az ugyancsak állami tulajdonban lévő magyarkanizsai Ifjúsági Otthon használati jogának a községre történő átruházását is.
Az ülés folytatásában közvállalatok és intézmények múlt évi eredményeit, illetve jövő évi programjait fogadták el, majd igazgatókat és különféle bizottságokat mentettek fel, neveztek ki. A Magyarkanizsa Községbeli Szociális Szolgáltató Központ megbízott igazgatója az elkövetkező egy évben Tolnai Csaba lesz, míg a József Attila Könyvtár munkáját hat hónapon át, ugyancsak megbízott igazgatóként, Vörös Anna irányítja majd.
Bödő Sándor



Nincs hozzászólás. Legyen az első!