A Vajdasági Magyar Szövetség Tanácsa október 31-én megtartott ülésén, Pásztor István elnök úr halálát követően, egyhangúlag meghozott döntésével dr. Pásztor Bálintot, a VMSZ alelnökét bízta meg a pártelnöki teendők végzésével a következő Tisztújító Közgyűlés megtartásáig.
Ebben a nehéz időszakban, tekintettel a köztársasági parlamenti választások kiírására, a VMSZ nem maradhat vezető nélkül.
Ebben a rendkívüli, tragikus helyzetben, a VMSZ Tanácsa arra az álláspontra helyezkedett, hogy dr. Pásztor Bálintban látja annak biztosítékát, hogy folytathassuk a megkezdett munkát, hogy tovább tudjuk vinni azt a hatalmas politikai örökséget, amelyet Pásztor István hagyott ránk.
A szerbiai Államigazgatási és Önkormányzati Minisztérium november 1-jei dátummal bejegyezte dr. Pásztor Bálintot a VMSZ vezetőjeként a pártok jegyzékében.
A Vajdasági Magyar Szövetség egységes és mindenkit az a cél vezérel, hogy december 17-én olyan választási eredmény szülessen, amelyre Pásztor István elnök úr büszke lenne.
A Vajdasági Magyar Szövetség sajtószolgálata



Meghalt a király, éljen a király!