Fenyegető telefonhívásokat kaptak az Újvidéki Egyetem blokád alatt álló karainak hallgatói, miután bejelentették, hogy február 16-án tiltakozó megmozdulást szerveznek Aleksandar Vučić szerb elnök újvidéki látogatása idején. Az államfő ezen a napon a Szerb Matica fennállásának 200. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen vesz részt, amelyet a Szerb Nemzeti Színházban tartanak, közölte a 021.rs portál.
Az újvidéki polgári gyűlések arra hívták a lakosokat, hogy az esemény idején gyűljenek össze a színház épülete előtt. A hallgatók közlése szerint hétfőn megbeszélést tartottak egy nyilvános és békés tüntetés megszervezéséről, ezt követően azonban több diákot ismeretlenek telefonon kerestek meg.
A beszámolók szerint figyelmeztették őket, hogy ne tartsák meg a tiltakozást. A telefonálók azt állították, hogyha a rendezvényt mégis megtartják, a hallgatók jogi következményekre számíthatnak, például a közrend megzavarása, az államfő elleni támadás vagy az alkotmányos rend megsértése esetén.
A diákok közleményükben azt kérdezik, ki jogosult intézmények nevében egyeztetni olyan ügyekről, amelyekben szerintük fel sem merült jogsértés. Hangsúlyozzák, hogy sem a megbeszélésen, sem a szervezés során nem merült fel bármely tisztségviselő vagy intézmény veszélyeztetése, ezt a résztvevők egyhangúlag megerősítették.
Azt is közölték, hogy nem félnek a fenyegetésektől, mert állításuk szerint nincs alapja az ellenük megfogalmazott vádaknak. Egyúttal arra is rákérdeznek, ki próbálja ellehetetleníteni az alkotmányban garantált békés gyülekezéshez való jogukat.
Az Újvidéki Egyetem hallgatói felszólították az illetékes hatóságokat, hogy sürgősen vizsgálják ki, miként kerülhettek illetéktelenekhez a diákok személyes adatai, azonosítsák a fenyegető hívások kezdeményezőit, és derítsék ki, ki áll a megfélemlítési kísérlet mögött.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

