




Slavica Đukić Dejanović, a szerb parlament elnöke szerdán cáfolta azokat a Belgrádban elterjedt sajtójelentéseket, amely szerint azt nyilatkozta volna, hogy "nem fogja kiírni a helyhatósági választásokat Észak-Koszovóban".
A szerb parlament elnökének kabinetje a Szerb RTV honlapjának megerősítette, hogy a Novi Magazin című belgrádi hetilap tévesen értelmezte Slavica Đukić Dejanović nyilatkozatát. A hetilap azt állította, hogy a parlamenti elnök "a koszovói községekre vonatkozóan nem írja ki a helyhatósági választásokat". A hírt egyes szerbiai és külföldi médiumok is átvették.
A Novi Magazin hetilap azt írta: "Az igaz, hogy az alkotmány értelmében Szerbiának a köztársaság egész területén ki kell írnia a választásokat, illetve minden olyan községben és városban amelyekben létrejöttek az ehhez szükséges feltételek és ahol az aktuális helyhatósági testületeknek lejár a négyéves megbízatása. Viszont az ENSZ Biztonsági Tanácsa 1244-es számú határozatával Szerbia olyan kötelezettségeket vállalt magára, amelyek korlátoznak bennünket és amelyeket tiszteletben kell tartanunk, így hát az észak-koszovói községekben nem lesznek kiírva a választások".
A szerb parlament elnökének kabinetje közölte, hogy a nyilatkozat ilyen értelmezése pontatlan.
Slavica Đukić Dejanović a Tanjugnak adott szerdai nyilatkozatában kifejtette: "Szerbia alkotmánya arra kötelezi, hogy a helyhatósági választásokat Koszovón is kiírja", de felhívta a figyelmet arra a körülményre is, hogy "annak megvalósítása kényes dolog a BT 1244-es számú határozata miatt, amely együttműködést irányoz elő a nemzetközi közösséggel".
A szerb törvényhozás elnöke kijelentette, hogy "a helyhatósági választásokat nem fogják kiírni Szerbia egész területén, mert vannak olyan helyek, ahol a helyi közigazgatás megbízatása még nem járt le". Đukić Dejanović nyilatkozatában megerősítette, hogy a helyhatósági és a parlamenti választásokat egyszerre fogják megtartani Szerbiában.
Slavica Đukić Dejanović január végén bejelentette, hogy a parlamenti és helyhatósági választások időpontját március 11-én fogják kihirdetni és valószínűsítette, hogy a választásokra május 6-án kerül sor. (MTI)
Atifete Jahjaga koszovói elnök felszólította Tomislav Nikolićot, "vegye a bátorságot és tegyen lépéseket annak irányába, hogy jó és békés kapcsolatokat építsen ki... >>
Mivel a szerb és a magyar érdekek sok ponton egybeesnek, Orbán Viktor miniszterelnök arra számít, hogy Magyarország a vasárnapi szerbiai államfőválasztáson győztes... >>
A rendőrség ma Belgrádban őrizetbe vett egy öttagú bűnbandát, amelynek tagjait azzal gyanúsítják, hogy Belgrád egyes városrészeiben drogot és fegyvert árultak, közölte... >>