Siniša Mali: Jövő évtől 551 euró lesz a minimálbér Szerbiában
Betűméret:
Siniša Mali pénzügyminiszter a Szociális-gazdasági Tanács (SES) mai rendes ülését követően bejelentette, hogy a kormány csütörtöki ülésén döntést hoz a minimálbér menetrendszerű emeléséről, amely 2026. január 1-jétől lép életbe.
A tervek szerint a minimálbér 551 euróra emelkedik, ami 10,1 százalékos növekedést jelent. Ez óránként 371 dinárt, vagyis havi 64.554 dinárt tesz ki.
Mali kiemelte, hogy ez az emelés a már idén, október 1-jén esedékes rendkívüli növeléshez adódik hozzá, amikor a minimálbér eléri az 500 eurót.
„Ez a döntés újabb lépés a dolgozók életkörülményeinek javítása irányában” – mondta a pénzügyminiszter a Szerbia Palotában tartott sajtótájékoztatón.
Erősödött a forint csütörtök reggelre a főbb devizákkal szemben az előző délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Az euró jegyzése reggel hat órára 355,34 forintra csökkent a szerda délután hat órai 356,34 forintról. A dollár jegyzése 312,62 forintra csökkent 313,81 forintról, a svájci...
2026. JÚNIUS 25.
[ 11:34 ]
Dušan Bajatović, a Szerbiai Szocialista Párt parlamenti képviselője és a Srbijagas közvállalat igazgatója ma kijelentette, hogy az Oroszországgal kötött gázszállítási szerződést a következő három hónapra meghosszabbították, és várakozásai szerint hamarosan az év végéig is meghosszabbítják, írja a Tanjug.
–...
2026. JÚNIUS 24.
[ 16:25 ]
A római kormány a rendkívüli hőség miatt engedélyezte, hogy bizonyos gazdasági és termelési ágazatokban csökkentsék vagy ideiglenesen felfüggesszék a munkavégzést, miközben tizenöt városban a legmagasabb hőségriasztást lépett életbe kedden, írja az MTI.
A munkaidő csökkentése, vagy a munka esetleges felfüggesztése...
2026. JÚNIUS 23.
[ 18:53 ]



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

